Byl to boj týmů, které nutně potřebují body. V utkání I.A třídy se utkala na sídlišti Březenecká domácí LoKotka s fotbalisty Sokola Březno. Úspěšnější byli domácí, kteří zvítězili 5:2. Hostům slouží ke cti, že i když prohrávali, bojovali až do konce a přitlačili v závěru domácí k jejich šestnáctce. Navíc vstřelili i nejhezčí gól zápasu, kterého autorem byl David Rezek.

První tři branky utkání padly během prvních třiceti minut úvodního poločasu. Už v 8. minutě se trefil Daniel Šmok a během pěti minut na konci první půlhodiny přidali další góly kapitán domácích Marek Žďánský a po pěkné akci Lukáš Vintrlík (3:0). Hosté si taky vypracovali příležitosti, ale Michal Rezek mířil nepřesně a rozehrávku z trestného kopu hosté nezužitkovali podle svých představ.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči Sokola, když v 46. minutě snížil František Polka na 1:3. Boj pokračoval dál. Třígólový náskok ale vrátil LoKotce v 58. minutě po pěkné akci Jiří Kubík (4:1).

Fotbalisté z Března se stále nevzdávali a oplatilo se jim to. Aspoň co se týče nejhezčího gólu zápasu. V 67. minutě napřáhl kapitán David Rezek a ze vzdálenosti 25 metrů trefil přesně. Nadarmo se natahoval po míči gólman Tomáš Rosa, na míč nedosáhl (4:2).

Do konce chybělo stále třiadvacet minut a hostující fotbalisté chtěli s výsledkem „něco udělat“. Vytvořili si velký tlak, ale obrana LoKotky odolávala. Nakonec z ojedinělého protiútoku v úplném závěru využil Pavel Tichý otevřené obrany hostí a upravil na konečných 5:2 pro domácí.

V příštím kole hrají fotbalisté Sokola Březno opět na hřišti soupeře, tentokrát v Postoloprtech. LoKotka odehraje v sobotu derby v Údlicích.

AFK LoKo Chomutov - Sokol Březno 5:2 (3:0)

Branky: 8. Šmok, 25. Hvozda, 30. Vintrlík, 90. Pavel Tichý, 58. R. Kubík - 67. David Rezek, 46. F. Polka
Rozhodčí: Javorek Menšík, J. Novotný. ŽK: 1:1. Diváci: 50

AFK LoKo Chomutov: Rosa - Drbohlav, Vintrlík (77. Sochor), Žďánský, Šmok, Kubánek, Šimon, Pavel Tichý, J. Kubík, Hvozda, R. Kubík (88. Vondráček)

Sokol Březno: Lux - D. Svoboda, D. Rezek, M. Rezek, Polka (53. Mataj), Hlavatý, Kaško, Heřman, Kejzlar (77. Jamečný), V. Holub, Rajnyš (63. Chlouba)