V prvním kole vyhrál oslabený chomutovský tým v Chodově vysoko 5:1, v sobotu si ale po kolapsu v poháru připsali během čtyř dnů druhou prohru 1:2, kterou zapříčinila hrubá chyba v závěru zápasu…

Domácí bojovali, hosté těžili z protiútoků a to se jim vyplatilo. V průběhu prvních deseti minut si více střeleckých příležitostí vypracovali domácí fotbalisté. Ty ale neproměnili a v jedenácté minutě za to byli potrestáni. Z pravé strany hosté zacentrovali na volného Kopeckého a ten zblízka hlavou nedal Švarcovi šanci – 0:1.

To hosty povzbudilo k lepšímu obsazování chomutovských hráčů a nedávali jim šanci k rozvinutí útoků.

Diváky několikrát spornými výroky rozčílil hlavní rozhodčí, ten pak ve 25. minutě odpískal proti domácím i penaltu. K míči se postavil autor první branky Kopecký, ale míč se jen otřel o břevno a letěl nad.

V dalším průběhu prvního poločasu se do střelecké příležitosti dostal domácí Daneskij, zbytečným kličkováním ale přišel o míč. Těsně před přestávkou byli hosté blízko k dalšímu gólu, míč letěl jen několik centimetrů vedle tyče.

Druhý poločas zahájili lépe chomutovští fotbalisté. První střelu poslal na brankáře Sovu Rusetskij, ten ovšem neuspěl, stejně jako jeho spoluhráči v dalších minutách. Skóre se měnilo až v 63. minutě, kdy rozehrával trestný kop domácí Šebek a těsně před brankářem jej tečoval jeden z hostujících hráčů do vlastní sítě – 1:1.

Vyrovnání domácí hráče povzbudilo, ale jejich převaha nebyla nic platná. Ani z těch nejnadějnějších šancí se ovšem nedokázali prosadit, hosté vykopávali míč z brankové čáry, poté reflexně nohou zmařil šanci brankář Sova.

Když už to vypadalo na to, že zápas skončí spravedlivou remízou, udeřili hosté podruhé. Střídající Kozák po pár minutách pobytu na hřišti pronikl do rozhozené obrany a poslal hosty znovu do vedení – 1:2.

Chomutovští se ještě hnali za vyrovnání, ale toho už se bohužel nedočkali.

FC Chomutov – SK Český Brod 1:2 (0:1)

Branky: 63. Šebek – 11. Kopecký, 80. Kozák. Rozhodčí: Janouch, Mudra, Kubec. Žluté karty 1:2. Diváků: 234.

Chomutov: Švarc – Jančárek, Jamrich, Moravec, Šebek, Heier, Vait, Danetskij, Šlajchrt, Ilavskij, Rusetski. Trenér: Černý.