Co říkáte na zvolení předsedou? Byl jste jediný kandidát.

Jsem spokojený s tímto mandátem, myslím si, že je silný. Budu se snažit pracovat tak, abych navázal na bývalé vedení a doufám, že se nám bude zlepšovat i komunikace.

S čím do předsednictví jdete?

Musíme se zaměřit na mládež. Myslím v tom směru, že nemáme tolik dětí a musíme soutěže optimalizovat, tak abychom vytvořili dobré soutěže pro mladé a nezůstali nám okresy, kde by fotbalové soutěže nebyly. Pro příklad, aby nám nezanikla dorostenecká soutěž v Ústí nad Labem. Budeme se snažit propojit okresy směrem na kraj.

Co pro vás osobně znamená to, že šéfujete severočeskému fotbalu?

Jsem bývalý fotbalista, trenér, funkcionář, tak pro mě je to výzva, abychom přenesli co nejvíce pozitivních informací na tento krajský fotbalový svaz a hlavně si myslím, že by jsme měli podpořit i vrcholový fotbal. Tím myslím, že prvoligové týmy by měly být v tabulce lépe postavené než jsou dnes.

Jak se dají vrcholové fotbalové týmy podpořit?

Dají se podpořit, když budeme dobře pracovat s mládeží. Mládeží velké týmy žijí. Fungují z výběru talentovaných hráčů v Ústeckém kraji. Když budeme s mladými dobře pracovat, tak profesionální týmy budou mít nejlepší hráče z Ústeckého kraje a budou konkurenceschopní ostatním týmům v republice.

Takže myslíte, že v Ústeckém kraji by mohlo fungovat více prvoligových klubů než jen Teplice? V minulosti to tak bylo.

Já si myslím, že díky tomu, že Teplice jsou jediným prvoligovým týmem tady, tak bychom je měli maximálně podpořit nebo jim pomoci, aby nebyly tam, kde dnes jsou (Teplice bojují o záchranu) a aby čerpali z hráčů z Ústeckého kraje a mělo to dlouhodobý charakter. Taková ta vize je.

Jak budete novou funkci zvládat v kombinaci s postem poslance?

Výkonný výbor se koná jednou za měsíc, takže to není tak zásadní. Zásadní je vybrat dobré lidi kolem sebe. Věřím, že výkonný výbor je dobře složený, tak aby mohl pracovat na komisích. Když budu mít dobré lidi kolem sebe, myslím, že se ty funkce dají skloubit dobře.