Ve 38. minutě divizního zápasu postupoval po nedorozumění mezi domácími Roman Mach sám na Josefa Šílu. Mladý brankář ale jeho obrovskou příležitost zlikvidoval a střelu borského útočníka vyrazil nohou na rohový kop. Na druhé straně o necelé dvě minuty Dominik Mandula svou příležitost využil. Heier vysunul nákopem z poloviny hřiště domácího borce, ten si obhodil vybíhajícího Blumentritta a z úhlu dostal domácí do vedení (1:0).
„Jejich brankář špatně načasoval výběh, byl jsem o krok před ním. Jenom jsem si to kolem něho píchl a dával jsem to do prázdné branky. Stoper tam  nestihl doběhnout," popsal důležitou první branku utkání Dominik Mandula.
Velkou příležitost těsně před koncem první půle měl ještě Sedlák, jeho hlavičku pod břevno ale hostující brankář vyrazil na rohový kop. S prvním poločasem byl trenér domácích spokojen: „První poločas jsme hráli celkem dobře. Dobře jsme kombinovali, byli jsme důrazní i agresivní," zhodnotil výkon hráčů LoKotky Stanislav Hofmann.
Začátek druhého poločasu vyšel domácím náramně. Už ve 46. minutě nacentroval Dominik Mandula míč do šestnáctky hostů a Štefko svou příležitost využil (2:0).
Další příležitost měl aktivní Mandula v 62. minutě. Hostující brankář opět vyběhl, ale domácí hráč stačil míč jenom prostrčit mezi jeho nohami. Balón skončil těsně vedle hostující branky. „Brankář tam byl dřív, měl jsem to na dlouhou nohu. Snažil jsem se buď vypíchnout balón, aby to byla penalta nebo to pod ním propasírovat. Bohužel se to nepodařilo,"popsal svou příležitost Mandula.
Definitivně rozhodnout mohl o sedm minut později Almir Redžič, který postupoval sám na Blumentritta. Zákrok hostujícího obránce ho ale o šanci připravil. „Za stavu 2 : 0 šel Redžič sám na bránu. Kdyby zakončil, zápas by byl hotový," litoval neproměněné příležitosti domácí trenér.
Soupeři, který v druhém poločase přidal na agresivitě, změnil rozestavení a hrál na dva, později na tři útočníky, se přece jenom podařilo skórovat. V 80. minutě snížil Ondřej Lebruška, který vrátil do sítě odražený míč od břevna po střele Stromeckého (2:1).
V závěrečných deseti minutách ale LoKotka vítězství už udržela: „I když soupeř snížil, ukázal se „morál" týmu. Kluci to odbojovali, ubránili a ještě jsme měli několik nebezpečných brejků. Jsem spokojen s nasazením i agresivitou," pochválil své svěřence Stanislav Hofmann.

AFK LoKo Chomutov - Jiskra Nový Bor 2:1 (1:0)

Branky: Mandula, Štefko – Lebruška. ŽK: 1/2. Diváci: 80. Rozhodčí: Tvrdík.
AFK LoKo Chomutov: Šíla – Maruna, Chocholoušek, Djiby Ba, Heier (79. Haspra) – Pavlica (57. Redžič), Sedlák, Čonka (69. Sudek), Štefko – Mandula, Wermke (52. Hoffmann).

Divize:

Téměř sedm stovek litoměřických fanoušků sledovalo šlágr 7. kola divize B, v němž domácí nováček soutěže porazil 1:0 dosud vedoucí Horní Měcholupy a vystřídal je v čele tabulky. Oba celky mají 17 bodů. Zápas rozhodl Matěj Dolejška, který připravil Pražanům premiérovou porážku v tomto ročníku. Naopak bez bodového zisku nadále zůstává Žatec. Ve středeční dohrávce prohrál 0:10 v Chomutově a v sobotu si odvezl z Prahy-Jinonic, kde sídlí Motorlet, porážku 0:3.

Fotbalová divize B 7. kolo: Kladno - Libiš 2:1 (1:1), Lovosice - Litol 5:1 (2:1), Litoměřice - Horní Měcholupy 1:0 (0:0), Motorlet Praha - Žatec 3:0 (1:0), Souš - Krupka 5:0 (1:0), Brozany - Nové Strašecí 4:1 (1:0), Neratovice-Byškovice - Úvaly 2:0 (0:0).

1. Litoměřice                 7 5 1 0 1 16:5 17

2. Brozany                     7 5 1 0 1 19:9 17

3. H. Měcholupy             7 5 1 0 1 7:2 17

4. Neratovice                  7 4 1 0 2 13:8 14

5. Lovosice                     7 4 0 0 3 16:7 12

6. Kladno                        7 3 1 1 2 19:11 12

7. Motorlet Praha             7 4 0 0 3 13:9 12

8. Souš                           7 3 1 1 2 11:8 12