Na závěr šli do rizika a vyplatilo se! Z Kladna si Chomutov odvezl dva body

Kladno/Chomutov –V pátém kole divize porazil FC Chomutov domácí Kladno na penalty 4:3. i když ještě deset minut před koncem prohrávali Chomutovští o dvě branky. Kopta a Grubiša vyrovnali stav utkání a o bonusovém druhém bodu rozhodl Albert Koštůr.

6.9.2015

Milan Grubiša, Jan Kopta a Petr Nový po třetí brance Chomutova.Foto: Deník/Bohumil Kučera

Stejné pocity jako fotbalisté Kladna už hráči Chomutova zažili. V domácím utkání s Rakovníkem vedli deset minut před koncem 2:0, ale hosté dvěma brankami v 81. a 91. minutě srovnali stav na 2:2. Jeden rozdíl v obou utkáních se dá ale najít. Na rozdíl od Kladna vyhráli Chomutovští domácí zápas s Rakovníkem na penalty a připsali si druhý bod.

To samé jako Rakovníku se povedlo Chomutovským v divizním zápase na trávě Kladna. Deset minut před koncem ještě prohrávali fotbalisté FC Chomutov na Kladně 1:3. V závěru ale vrhli všechny sily do útoku a Kopta a Grubiša poslali utkání do penaltového rozstřelu. V něm byli hosté psychicky odolnější a po vítězství 4:3 si odvezli důležité dva body.

„Znám dobře pocity kladenských hráčů po utkání, protože my jsme podobným způsobem ztratily body s Rakovníkem. Pro Kladno to byla hořká pilulka," řekl o zápase trenér Chomutova Pavel Chaloupka.

Trenérovi Kladna Ivanu Pihávkovi se utkání těžko hodnotilo. „Sedmdesát pět minut máme zápas pod kontrolou a v posledních patnácti minutách necháme soupeře vlastními chybami vyrovnat. V defenzivě jsme vymýšleli hrozné věci a z toho pramenila třetí branka," konstatoval s tím, že každá chyba ubírala na sebedůvěře zadních řad.

Chomutovští potrestali chyby kladenských hráčů v defenzivě, branky se přednímu týmu divizní soutěže nestřílejí lehko. Kladenští dlouhých 375 minut neobdrželi gól ze hry a defenziva byla jejich chloubou. Ve čtyřech utkáních inkasovali pouze jednou, i to z pokutového kopu v Litvínově.

I kouč Pavel Chaloupka mínil, že domácí neměli o vedení 3:1 přijít. „Tak zkušený tým by to neměl ztratit. Pro nás to bylo šťastné utkání, i když jsme si v něm vytvořili dost šancí," řekl a prozradil, že v posledních deseti minutách šel Chomutov do rizika. A vyšlo to!

Nebylo už co ztratit a tak útočné pojetí hostů bylo podpořeno i střídáními. Defenzivního Jana Pavlicu vystřídal v 71. minutě Patrik Janošík a Davida Zahradníka v 77. minutě Albert Koštůr.

S výkonem svých spoluhráčů nebyl spokojen Jiří Veselý: „V druhém poločase jsme postupně přestali hrát. Valilo se to na nás a k tomu jsme dělali chyby. Do krizových situací jsme se dostávali sami a nakonec jsme si to vyžrali až do dna," řekl stoper Kladna.

Přesto mohlo být vše opačně. Autor třetího kladenského gólu Petr Růžička se totiž v poslední minutě po přihrávce Tótha, který se zbavil i brankáře Zaťka, ocitl sám před prázdnou zívající brankou, již k zděšení příznivců Kladna ale minul.

„Myslel jsem, že mám za sebou hráče a zazmatkoval jsem," přiznal dvaadvacetiletý kladenský útočník.

A vzápětí platilo: Nedáš – dostaneš! V posledních sekundách utkání se prosadil Milan Grubiša, který usměrnil do sítě tečovanou střelu na zadní tyč.

Chomutovští si pak lépe vedli i v penaltovém rozstřelu. Brankář Tesař sice jeden pokus Chomutova kryl, pak však selhali kladenští obránci Jan Procházka s Pechrem a Chomutov si tak odvezl i bonusový bod! Za hosty proměnili Vojtěch Kubík, Jan Kopta, Milan Grubiša a rozhodující pokutový kop dvaadvacetiletý Albert Koštůr.

Jak padaly góly:

16. minuta – 0:1. Po přetaženém centru prostřelil volejem Tesaře na bližší tyč Pavlica.
19. minuta – 1:1. Štoncner našel decentní přihrávkou v šestnáctce Kalinu, který s přehledem srovnal.
57. minuta – 2:1. Kalinovu standardku srazil hráč Chomutova přímo na hlavu T. Procházky.
70. minuta – 3:1. Na brankové čáře se uvolnil Tóth a předložil balon Růžičkovi.
80. minuta – 3:2. Po krásné přihrávce do uličky se řítil na Tesaře sám Kopta.
90. minuta – 3:3. Domácí měli ve vlastní šestnáctce míč na noze, přesto ho nabídli soupeři. Tečovanou střelu na zadní tyč pak usměrnil do sítě Grubiša.
Penalty – V šesté sérii vyhrál penaltový rozstřel Chomutov 4:5.

Kladno – Chomutov 3:4 po PK (1:1)

Branky: 19. Kalina, 57. T. Procházka, 70. P. Růžička – 16. Pavlica, 80. Kopta, 90. Grubiša, rozh. pen. Koštůr.       Rozhodčí: Krupa – V. Šťastný, Kovářová. ŽK: 25. Kalina, 43. T. Procházka – 22. Awuku, 37. Kubík. Diváci: 250.

Kladno: Tesař – Kalina, Veselý (82. Suchý), Pechr, J. Procházka (69. Borák) – Štoncner (73. Skořepa), T. Procházka, J. Růžička, Kolmistr (78. Šíma) – Tóth – Hanzlík (66. P. Růžička).

Chomutov: Zaťko – Chaloupka (60. Klimeš), Hyneš, Kubík, Grubiša – Doksanský, Zahradník (77. Koštůr) – Awuku (25. Váňa), Pavlica (71. Janošík), Nový – Kopta.

Autor: Milan Kubík

6.9.2015 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 13 000 Kč Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání vždy v PÁTEK od 10:00 do 13:00 hod. (životopis s sebou), nebo v případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: jiranek@ceskoevropska.cz, nebo volat na tel. č. 603 570 894 v době PO-PA od 9,00 - 14,00 hod.a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - Klášterec nad Ohří, , Krátkodobé zaměstnání cizinců podle § 92 zákoníku práce, Vítána znalost RJ.. Pracoviště: Česko evropská agentura s.r.o. - pracoviště klášterec nad ohří, Pražská, č.p. 690, 431 51 Klášterec nad Ohří 1. Informace: Martin Jíranek, +420 603 570 894. Výroba - Výroba Strojírenští technici 30 000 Kč Strojírenští technici Zástupce vedoucího výroby. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání v pracovní dny na adresu místa výkonu práce (životopis s sebou) nebo v případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: svobodova@ordos.cz, nebo volat na tel. č.: 474 668 505 a domluvit pohovor., , Místo výkonu práce: "LÜFTUNGSTECHNIK M.Ordos" spol. s r.o., Přečaply č.p. 64, Údlice, , Požadujeme - středoškolské příp. vysokoškolské vzdělání strojírenského směru, ŘP skupiny B, znalost výkresové dokumentace, znalost německého jazyka podmínkou, možno i absolvent. Pracoviště: "lüftungstechnik m.ordos" spol. s r.o., 430 01 Chomutov 1. Informace: Miroslava Svobodová, +420 474 667 220. Výroba - Výroba Seřizovači 18 000 Kč Seřizovači a obsluha obráběcích strojů (kromě dřevoobráběcích) Obsluha obráběcích strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: hlavackova@hutzel.cz , nebo volat na tel.č.: 474 316 769 v době od 7 -14 hod. a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - Hutz-El s.r.o., Hutz-El s.r.o., Průmyslová 7, 431 51 Klášterec nad Ohří 1, , Obsluha a seřizování obráběcích, soustružnických a CNC strojů. , Nevyučené zaučíme., Nabízíme - náborový příspěvek, Pracovní poměr na dobu určitou s možností prodloužení.. Pracoviště: Hutz-el s.r.o. - verne, Průmyslová, č.p. 7, 431 51 Klášterec nad Ohří 1. Informace: Renata Hlaváčková, +420 474 316 769. Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 13 000 Kč Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání vždy v PÁTEK od 10:00 do 13:00 hod. (životopis s sebou), nebo v případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: jiranek@ceskoevropska.cz, nebo volat na tel. č. 603 570 894 v době PO-PA od 9,00 - 14,00 hod.a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - Klášterec nad Ohří, , Krátkodobé zaměstnání cizinců podle § 92 zákoníku práce, Vítána znalost RJ.. Pracoviště: Česko evropská agentura s.r.o. - pracoviště klášterec nad ohří, Pražská, č.p. 690, 431 51 Klášterec nad Ohří 1. Informace: Martin Jíranek, +420 603 570 894.

Piráti Chomutov v dalším kole TELH přivítali Bílé Tygry z Liberce.
42

Hokejbaloví Wolves parádně otočili duel s béčkem Mostu

-

Kam o víkendu na fotbal? Kadaň hostí druhé Louny

Chomutov - Kadaňští fotbalisté bojují v krajském přeboru od jeho samého začátku o holé bytí a nebytí, vždyť při reorganizaci soutěží bude padat do nižší soutěže velký počet týmů. V sobotu do Kadaně dorazí Louny, které jsou v tabulce zatím druhé za vedoucím Vilémovem.