Stejné pocity jako fotbalisté Kladna už hráči Chomutova zažili. V domácím utkání s Rakovníkem vedli deset minut před koncem 2:0, ale hosté dvěma brankami v 81. a 91. minutě srovnali stav na 2:2. Jeden rozdíl v obou utkáních se dá ale najít. Na rozdíl od Kladna vyhráli Chomutovští domácí zápas s Rakovníkem na penalty a připsali si druhý bod.

To samé jako Rakovníku se povedlo Chomutovským v divizním zápase na trávě Kladna. Deset minut před koncem ještě prohrávali fotbalisté FC Chomutov na Kladně 1:3. V závěru ale vrhli všechny sily do útoku a Kopta a Grubiša poslali utkání do penaltového rozstřelu. V něm byli hosté psychicky odolnější a po vítězství 4:3 si odvezli důležité dva body.

„Znám dobře pocity kladenských hráčů po utkání, protože my jsme podobným způsobem ztratily body s Rakovníkem. Pro Kladno to byla hořká pilulka," řekl o zápase trenér Chomutova Pavel Chaloupka.

Trenérovi Kladna Ivanu Pihávkovi se utkání těžko hodnotilo. „Sedmdesát pět minut máme zápas pod kontrolou a v posledních patnácti minutách necháme soupeře vlastními chybami vyrovnat. V defenzivě jsme vymýšleli hrozné věci a z toho pramenila třetí branka," konstatoval s tím, že každá chyba ubírala na sebedůvěře zadních řad.

Chomutovští potrestali chyby kladenských hráčů v defenzivě, branky se přednímu týmu divizní soutěže nestřílejí lehko. Kladenští dlouhých 375 minut neobdrželi gól ze hry a defenziva byla jejich chloubou. Ve čtyřech utkáních inkasovali pouze jednou, i to z pokutového kopu v Litvínově.

I kouč Pavel Chaloupka mínil, že domácí neměli o vedení 3:1 přijít. „Tak zkušený tým by to neměl ztratit. Pro nás to bylo šťastné utkání, i když jsme si v něm vytvořili dost šancí," řekl a prozradil, že v posledních deseti minutách šel Chomutov do rizika. A vyšlo to!

Nebylo už co ztratit a tak útočné pojetí hostů bylo podpořeno i střídáními. Defenzivního Jana Pavlicu vystřídal v 71. minutě Patrik Janošík a Davida Zahradníka v 77. minutě Albert Koštůr.

S výkonem svých spoluhráčů nebyl spokojen Jiří Veselý: „V druhém poločase jsme postupně přestali hrát. Valilo se to na nás a k tomu jsme dělali chyby. Do krizových situací jsme se dostávali sami a nakonec jsme si to vyžrali až do dna," řekl stoper Kladna.

Přesto mohlo být vše opačně. Autor třetího kladenského gólu Petr Růžička se totiž v poslední minutě po přihrávce Tótha, který se zbavil i brankáře Zaťka, ocitl sám před prázdnou zívající brankou, již k zděšení příznivců Kladna ale minul.

„Myslel jsem, že mám za sebou hráče a zazmatkoval jsem," přiznal dvaadvacetiletý kladenský útočník.

A vzápětí platilo: Nedáš – dostaneš! V posledních sekundách utkání se prosadil Milan Grubiša, který usměrnil do sítě tečovanou střelu na zadní tyč.

Chomutovští si pak lépe vedli i v penaltovém rozstřelu. Brankář Tesař sice jeden pokus Chomutova kryl, pak však selhali kladenští obránci Jan Procházka s Pechrem a Chomutov si tak odvezl i bonusový bod! Za hosty proměnili Vojtěch Kubík, Jan Kopta, Milan Grubiša a rozhodující pokutový kop dvaadvacetiletý Albert Koštůr.

Jak padaly góly:

16. minuta – 0:1. Po přetaženém centru prostřelil volejem Tesaře na bližší tyč Pavlica.
19. minuta – 1:1. Štoncner našel decentní přihrávkou v šestnáctce Kalinu, který s přehledem srovnal.
57. minuta – 2:1. Kalinovu standardku srazil hráč Chomutova přímo na hlavu T. Procházky.
70. minuta – 3:1. Na brankové čáře se uvolnil Tóth a předložil balon Růžičkovi.
80. minuta – 3:2. Po krásné přihrávce do uličky se řítil na Tesaře sám Kopta.
90. minuta – 3:3. Domácí měli ve vlastní šestnáctce míč na noze, přesto ho nabídli soupeři. Tečovanou střelu na zadní tyč pak usměrnil do sítě Grubiša.
Penalty – V šesté sérii vyhrál penaltový rozstřel Chomutov 4:5.

Kladno – Chomutov 3:4 po PK (1:1)

Branky: 19. Kalina, 57. T. Procházka, 70. P. Růžička – 16. Pavlica, 80. Kopta, 90. Grubiša, rozh. pen. Koštůr.       Rozhodčí: Krupa – V. Šťastný, Kovářová. ŽK: 25. Kalina, 43. T. Procházka – 22. Awuku, 37. Kubík. Diváci: 250.

Kladno: Tesař – Kalina, Veselý (82. Suchý), Pechr, J. Procházka (69. Borák) – Štoncner (73. Skořepa), T. Procházka, J. Růžička, Kolmistr (78. Šíma) – Tóth – Hanzlík (66. P. Růžička).

Chomutov: Zaťko – Chaloupka (60. Klimeš), Hyneš, Kubík, Grubiša – Doksanský, Zahradník (77. Koštůr) – Awuku (25. Váňa), Pavlica (71. Janošík), Nový – Kopta.