Na závěr šli do rizika a vyplatilo se! Z Kladna si Chomutov odvezl dva body

Kladno/Chomutov –V pátém kole divize porazil FC Chomutov domácí Kladno na penalty 4:3. i když ještě deset minut před koncem prohrávali Chomutovští o dvě branky. Kopta a Grubiša vyrovnali stav utkání a o bonusovém druhém bodu rozhodl Albert Koštůr.

6.9.2015

Milan Grubiša, Jan Kopta a Petr Nový po třetí brance Chomutova.Foto: Deník/Bohumil Kučera

Stejné pocity jako fotbalisté Kladna už hráči Chomutova zažili. V domácím utkání s Rakovníkem vedli deset minut před koncem 2:0, ale hosté dvěma brankami v 81. a 91. minutě srovnali stav na 2:2. Jeden rozdíl v obou utkáních se dá ale najít. Na rozdíl od Kladna vyhráli Chomutovští domácí zápas s Rakovníkem na penalty a připsali si druhý bod.

To samé jako Rakovníku se povedlo Chomutovským v divizním zápase na trávě Kladna. Deset minut před koncem ještě prohrávali fotbalisté FC Chomutov na Kladně 1:3. V závěru ale vrhli všechny sily do útoku a Kopta a Grubiša poslali utkání do penaltového rozstřelu. V něm byli hosté psychicky odolnější a po vítězství 4:3 si odvezli důležité dva body.

„Znám dobře pocity kladenských hráčů po utkání, protože my jsme podobným způsobem ztratily body s Rakovníkem. Pro Kladno to byla hořká pilulka," řekl o zápase trenér Chomutova Pavel Chaloupka.

Trenérovi Kladna Ivanu Pihávkovi se utkání těžko hodnotilo. „Sedmdesát pět minut máme zápas pod kontrolou a v posledních patnácti minutách necháme soupeře vlastními chybami vyrovnat. V defenzivě jsme vymýšleli hrozné věci a z toho pramenila třetí branka," konstatoval s tím, že každá chyba ubírala na sebedůvěře zadních řad.

Chomutovští potrestali chyby kladenských hráčů v defenzivě, branky se přednímu týmu divizní soutěže nestřílejí lehko. Kladenští dlouhých 375 minut neobdrželi gól ze hry a defenziva byla jejich chloubou. Ve čtyřech utkáních inkasovali pouze jednou, i to z pokutového kopu v Litvínově.

I kouč Pavel Chaloupka mínil, že domácí neměli o vedení 3:1 přijít. „Tak zkušený tým by to neměl ztratit. Pro nás to bylo šťastné utkání, i když jsme si v něm vytvořili dost šancí," řekl a prozradil, že v posledních deseti minutách šel Chomutov do rizika. A vyšlo to!

Nebylo už co ztratit a tak útočné pojetí hostů bylo podpořeno i střídáními. Defenzivního Jana Pavlicu vystřídal v 71. minutě Patrik Janošík a Davida Zahradníka v 77. minutě Albert Koštůr.

S výkonem svých spoluhráčů nebyl spokojen Jiří Veselý: „V druhém poločase jsme postupně přestali hrát. Valilo se to na nás a k tomu jsme dělali chyby. Do krizových situací jsme se dostávali sami a nakonec jsme si to vyžrali až do dna," řekl stoper Kladna.

Přesto mohlo být vše opačně. Autor třetího kladenského gólu Petr Růžička se totiž v poslední minutě po přihrávce Tótha, který se zbavil i brankáře Zaťka, ocitl sám před prázdnou zívající brankou, již k zděšení příznivců Kladna ale minul.

„Myslel jsem, že mám za sebou hráče a zazmatkoval jsem," přiznal dvaadvacetiletý kladenský útočník.

A vzápětí platilo: Nedáš – dostaneš! V posledních sekundách utkání se prosadil Milan Grubiša, který usměrnil do sítě tečovanou střelu na zadní tyč.

Chomutovští si pak lépe vedli i v penaltovém rozstřelu. Brankář Tesař sice jeden pokus Chomutova kryl, pak však selhali kladenští obránci Jan Procházka s Pechrem a Chomutov si tak odvezl i bonusový bod! Za hosty proměnili Vojtěch Kubík, Jan Kopta, Milan Grubiša a rozhodující pokutový kop dvaadvacetiletý Albert Koštůr.

Jak padaly góly:

16. minuta – 0:1. Po přetaženém centru prostřelil volejem Tesaře na bližší tyč Pavlica.
19. minuta – 1:1. Štoncner našel decentní přihrávkou v šestnáctce Kalinu, který s přehledem srovnal.
57. minuta – 2:1. Kalinovu standardku srazil hráč Chomutova přímo na hlavu T. Procházky.
70. minuta – 3:1. Na brankové čáře se uvolnil Tóth a předložil balon Růžičkovi.
80. minuta – 3:2. Po krásné přihrávce do uličky se řítil na Tesaře sám Kopta.
90. minuta – 3:3. Domácí měli ve vlastní šestnáctce míč na noze, přesto ho nabídli soupeři. Tečovanou střelu na zadní tyč pak usměrnil do sítě Grubiša.
Penalty – V šesté sérii vyhrál penaltový rozstřel Chomutov 4:5.

Kladno – Chomutov 3:4 po PK (1:1)

Branky: 19. Kalina, 57. T. Procházka, 70. P. Růžička – 16. Pavlica, 80. Kopta, 90. Grubiša, rozh. pen. Koštůr.       Rozhodčí: Krupa – V. Šťastný, Kovářová. ŽK: 25. Kalina, 43. T. Procházka – 22. Awuku, 37. Kubík. Diváci: 250.

Kladno: Tesař – Kalina, Veselý (82. Suchý), Pechr, J. Procházka (69. Borák) – Štoncner (73. Skořepa), T. Procházka, J. Růžička, Kolmistr (78. Šíma) – Tóth – Hanzlík (66. P. Růžička).

Chomutov: Zaťko – Chaloupka (60. Klimeš), Hyneš, Kubík, Grubiša – Doksanský, Zahradník (77. Koštůr) – Awuku (25. Váňa), Pavlica (71. Janošík), Nový – Kopta.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 000 Kč

Prodavači v prodejnách Prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: jpolacek@ulabuznika.cz, nebo volat na tel.č.: 607 531 315 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - TALOCONER s.r.o.- pasáž OD Kaufland, Na Průtahu 1960, 43201 Kadaň 1 - Uzenářství u Labužníka, , Prodej uzenin a lahůdek, pultový prodej.. Pracoviště: Taloconer s.r.o. - pracoviště kadaň, Na Průtahu, č.p. 1960, 432 01 Kadaň 1. Informace: Josef Poláček, +420 607 531 315.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 12 200 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov Dělníci v oblasti výstavby budov. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč, mzda max. 14000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání vždy v pondělí od 9,00 do 11:00 hod. (životopis s sebou) na adresu Golovinova č.p. 1354, 432 01 Kadaň 1, , Místo výkonu práce - Reko a.s. Topolova 1825, Kadaň. Pracoviště: Shilwest s.r.o. - pracoviště, Golovinova, č.p. 1354, 432 01 Kadaň 1. Informace: Vasyl Tsoka, +420 774 117 901,774 117 903.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 500 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech uklízeč/ka. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: dzuriak@ekoselect.cz, , Místo výkonu práce - Ekoselect a.s.- Třídírna odpadů, Na Moráni č.p. 1336, 430 01 Chomutov 1, , Požadujeme - chuť pracovat, , Nabízíme - stravenky v hodnotě 100,- Kč, teplé obědy, osobní ohodnocení + prémie + příspěvek na dopravu. Pracoviště: Ekoselect a.s. - třídírna odpadů, Na Moráni, č.p. 1336, 430 01 Chomutov 1. Informace: Milan Dzuriak, +420 733 579 218.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 14 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání vždy ve ČT od 13:00 do 14:00 hod. na adresu: Klostermannova 138, Chomutov - 2 patro (životopis s sebou), , Místo výkonu práce - Na Moráni 5480, Chomutov, , Požadujeme - manuální zručnost, fyzická zdatnost, učenlivost. Pracoviště: Better job s.r.o., Na Moráni, č.p. 1362, 430 01 Chomutov 1. Informace: Gabriela Rašková, .

Doris Homolková byla oceněna za dlouhodobou vynikající pedagogickou činnost

Oceněná učitelka Homolková: Děti mají větší přístup k novým poznatkům

Levhartice BK Chomutov (v bílém), porazily USK Praha o jediný bod.

Družstvo starších žákyň BK Levharti Chomutov si zahraje na mistrovství republiky

Týdeník Chomutovsko: Rozhovor s Milanem Dzuriakem o další Cestě proti bolesti

Jirkov, Chomutovsko - “Jirkováci se semknou, aby pomohli. A ještě podpoří český rekord," říká filantrop v rozhovoru pro nový Týdeník Chomutovsko.

Jsme připraveni uzavřít kupní smlouvu, zní z CV Relax

Chomutov – Společnost CV Relax, která stále vlastní majetek u Kamencového jezera a Bandy, je ochotná přijmout nabídku města. Jde o více než 26 milionů korun.

Sázkař z Kadaně vyhrál za stokorunu bezmála 100 tisíc korun

Kadaň - Osm zápasů, osm bezchybných tipů. Sportovní fanoušek prokázal dobrý odhad nebo obrovský kus štěstí.