Vstup do utkání se vydařil lépe hostům. Po pár sekundách hry odcentroval do vápna Petr Minařík, míč se dostal až k volnému Sankovi, který střelou k pravé tyčce otevřel skóre (0:1). Druhá a poslední branka padla v 28. minutě. Holub zachytil nepřesnou rozehrávku domácích a vydal se s míčem proti chomutovské obraně. Přešel přes Tomáše Kunarta a brankáře Hůlu přehodil (0:2).

Druhý poločas byl v režii Chomutova, ale branky nepřicházely. Michal Klimeš střílel už do odkryté branky, jeho střelu ovšem odkopl jeden z hráčů Baníku. Šanci měl i Jan Kopta, ale ten svým hlavičkovým pokusem přestřelil branku.

„Chtěl jsem, aby hráli ti, kteří nedostávají moc prostoru v lize. V prvním poločase nastoupilo hrozně moc mladých hráčů. Měli jsme ve středu náročný trénink a na hráčích to bylo vidět. Ale neomlouvá to náš výkon, který v tomto utkání měl být mnohem lepší," zhodnotil přípravný zápas trenér FC Chomutov Pavel Chaloupka.

Baník Březenecká si tak před zahájením I. A třídy připsal cenné vítězství. Soutěžní ročník 2015/16 otevře v sobotu 22. srpna od 17.00 hodin domácím utkáním ve Starých Spořicích s regionálním rivalem Sokolem Březno. Fotbalisté FC Chomutov budou taky v sobotu 22. srpna od 10.15 hodin usilovat o první tříbodový zisk v souboji se Sokolem Libiš.

FC Chomutov – Baník Březenecká 0:2 (0:2)

Branky: 1. Sanko, 28. Holub. Diváci: 30.

FC Chomutov: Hůla – Fořt (46. Klimeš), Hyneš (46. Zahradník), Kunart, Kohout (46. Chaloupka) – Vait, Janošík (46. Nový), Awuku (46. Kopta), Grubiša, Váňa (67. Awuku).