Že prvoligový soupeř nic nepodceňuje, dokládají i slova Roberta Vágnera: „Trenér Šilhavý se byl na nás podívat v Zápech. Jablonec má silný a zkušený tým, jeden z nejlepších v lize," naznačil sílu semifinalisty loňského ročníku trenér FC Chomutov.

První kolo České fotbalové ligy značilo debut pro pět hráčů v dresu Chomutova, navíc Ladislav Nutil střídal v loňském ročníku jenom na pár minut právě v Zápech. Proti „Peltovu" Jablonci se nedají očekávat změny v kádru: „Z Teplic teď nikdo nepřijede, „áčko" hrálo pohár v úterý, juniorka hraje ve čtvrtek. Na 99% si musíme vystačit s tím, co máme. Možná udělám změny na jednotlivých postech," přemýšlí ještě nad jednotlivými posty trenér.

Před sezonou majitel Baumitu hodně investoval do posílení kádrů a přivedl sedm posil. Jednou z výrazných je Tomáš Hübschman. Reprezentační záložník se do Jablonce vrátil po 14 letech, kdy na sever Čech přišel hostovat ze Sparty a poprvé si zahrál ligu. Další posilou je Tomáš Jun, který se po letech v cizině vrátil na sever Čech. Ale Baumit posílili i mladí hráči jako Milan Mišůn (1990), který se před pěti lety podíval do Celticu Glasgow.

K ambicím týmů se vyjádřil také trenér Šilhavý, když uvedl na klubovém webu: „Při námluvách slovo titul vůbec nepadlo, ale cítím, že ty ambice jsou hodně vysoké a podmínky jsou vytvořeny takové, abychom se dostali hodně daleko. A třeba i ten titul získali."

Zápas v Zápech Chomutovští prohráli 0 : 3 právě po brankách prvoligových fotbalistů, kteří jsou v Zápech na hostování nebo do týmu přestoupili. Pro mladé chomutovské hráče to byl křest ohněm. „Bylo vidět, že jsou nervozní. Je to rozdíl, hrát v dorostu nebo nižší soutěže než ČFL. Třetí soutěž je rychlejší, tvrdší, hráči jsou jinak technicky vybavení. Sám jsem zvědavý, jak se s tím ve středu poperou," řekl bývalý zkušený prvoligový útočník.

Souboj FC Chomutov s aktuálně jedním z nejlepších týmů republiky máte možnost vidět ve středu 13. srpna od 17 hodin na stadionu na Zadních Vinohradech. Vstupné je jednotné, 60,- Kč.

Představení posil FK Baumit Jablonec:

Vlastimil Hrubý (21. února 1985)

Zkušený devětadvacetiletý brankář přestoupil do Jablonce ze Znojma, kde se dočkal i ligové premiéry. Znojmo bylo v lize nováčkem, ale přesto dokázal sedmkrát vychytat čisté konto.

Milan Mišůn (21. února 1990)

Velký talent českého fotbalu přišel do Jablonce vyztužit levou stranu obrany. Čtyřiadvacetiletý bek v minulé sezoně ve službách Příbrami nevynechal ani jednu zápasovou minut, čímž rozšířil statistiky na 75 ligových startů.

Luděk Pernica (16. června 1990)

I stoper Luděk Pernica nechyběl v minulém ročníku na hřišti ani jednu minutu. Rodák z Boskovic bude po boku stopera Víta Beneše velkou hroznou pro forvardy soupeře. V Brně totiž patřil ke stabilním pilířům obrany.

José Antonio Romera (08. září 1987)

Šestadvacetiletý Španěl Romera přišel do Jablonce na pravou stranu defenzivy. V české lize působil zatím jen v Dukle Praha, předtím ale hrál třetí španělskou ligu.

Martin Pospíšil (26. června 1991)

Záložník Martin Pospíšil je rychlostně výborně vybavený fotbalista, který nakoukl také do reprezentačního áčka. Měl by být tvůrcem hry ve středu hřiště.

Tomáš Hübschman (04. září 1981)

Osminásobný vítěz ukrajinské ligy bude v aktuálním ligovém ročníku největší hvězdou na českých hřištích, stále však čeká na první gól v domácí lize. Za Šachtar Doněck se trefil devětkrát.

Tomáš Jun (17. ledna 1983)

Zkušený útočník působil pět let v Austrii Vídeň, kde se stal miláčkem fanoušků. Mistr Evropy do 21 let má v české lize na kontě 44 branek.