AŽ TAKOVÁ DĚLOVKA TO OD POLCARA NEBYLA

Důvod? Díra v síti! „Protržené sítě jsem si ani nevšiml a šel jsem se radovat," byl si jist gólem jediný střelec utkání.
To správce stadionu na Zadních Vinohradech nebyl překvapen: „Sítě jsou už čtyři roky staré, může se to stát. Před zápasem tam nebyla, i rozhodčí kontrolovali brány včetně sítí," vysvětlil Stanislav Zelený.

ZA ČTYŘI MINUTY ZAŘÍDIL ČERVENOU A ZRANIL SE

To byla jenom jedna z premiér sobotního utkání. Druhou zažil ukrajinský záložník Vadym Levchenko. Jako jediný z tria nových ukrajinských hráčů ještě nezasáhl do zápasu. Dočkal se proti Velvarům. Akorát jeho premiéra v chomutovském dresu trvala jenom čtyři minuty. V 86. minutě vystřídal Petra Nového a v 90. minutě opustil pro zranění promočený trávník.

Ale za čtyři minuty pobytu na hřišti „zařídil" červenou kartu pro brankáře Velvar! V 89. minutě se dostal do brejku a vyběhnuvšího Marka chtěl obejít. Ten ho daleko před šestnáctkou podrazil ze strany a zabránil druhému gólu ve své síti.

Červená karta, Velvary o desíti, ale taky další zranění! Po zranění Hrechka v utkání na Meteoru Praha je to už druhý zraněný ukrajinský hráč.

„Byla to jasná červená karta. Kdyby to ustál, dal by druhý gól. Teď nevím, co mu je. Uvidíme během týdne, co se z toho vyvrbí," reagoval na nucený odchod Levchenka trenér Pavel Chaloupka.

PROTI OBRANNÉ HŘE SE PROSAZUJÍ TĚŽKO

Jinak ale chomutovský lodivod s výkonem svých svěřenců spokojen nebyl. Proti bránícímu soupeři se domácí nedokázali prosadit. V prvním poločase zahrozil pouze jednou Martin Boček, míč z jeho strany směroval ale do středu brány. Ve druhé pětačtyřicetiminutovce to už bylo lepší, objevili se šance i jediná branka zápasu.

Až na ten závěr! Pod vlivem dvou domácích proher v závěrech zápasů si Chomutovští na kluzkém trávníku pomáhali „malými domů". Stačilo jedno uklouznutí a devadesátiminutová snaha by vyšla vniveč!

Po utkání Pavel Chaloupka pořádně soptil: Nechápu to, venku hrajeme o sedmdesát, osmdesát procent líp. Závěr zápasu? Špatně, špatně a ještě jednou špatně! Čeho se báli? Byla tam bojácnost, málo pohybu, báli jsme se hrát. Hra byla špatná, dobré jsou tři body. Aspoň to," povzdechl si bývalý reprezentant Pavel Chaloupka.

FC CHOMUTOV – Slovan VELVARY 1:0 (0:0)

Branka: 53. Polcar. ŽK: 2:4. ČK: 89. Marek (VEL). Rozhodčí: Duda – Langmajer, Hodek. Diváci: 147.

Chomutov: Zaťko – Klimeš, Kunart, Kubík, Grubiša – Tokar (46. Šebek), Gedeon, P. Nový (86.Levchenko, 90. Rohla), Chaloupka – Polcar – Boček.