Hosté začali odvážněji a proti nováčkovi bez zábran. Do 18. minuty se Lokotka nedostala k ohrožení branky ASK, naopak lovosický Michal Palata vstřelil po centru hlavou první gól utkání. Se začátkem byl spokojen i hostující trenér: „Do utkání jsme vstoupili výborně, byli jsme lepší. To utkání jsme měli za prvních třicet minut rozhodnout. Domácí nás pak potrestali," zhodnotil úvod duelu trenér Lovosic Antonín Marčaník.

Po inkasovaném gólu hráči Lokotky přidali a první střelu vyslal na brankáře Šafránka Sojčík. Pak přidali ještě dva rohové kopy a v 35. minutě se jim podařilo vyrovnat Baškem, který dostal přihrávku do běhu. K tomu přidal několik kliček mezi obránci a poslal míč do sítě bezmocného Šafránka. To domácí hráče nabudilo a stejný hráč o dvě minuty později opět překonal obranu Lovosic. Těsně před poločasem brankář Plochý ukázal velmi dobrý postřeh a zabránil vyrovnávací brance.

V druhé části hry vyslal několik střel na branku chomutovských zkušený Gibala a v 62. minutě vyzkoušel Plochého hostující Adman Zukič. O patnáct minut později měl šanci vyrovnat lovosický Valenta, ale v rozhodující chvíli před domácí brankou zaváhal.

V 82. minutě poslal trenér Lokotky na hřiště mladého útočníka Ladislava Vondráčka, který po dvou minutách prokázal svou rychlost. Unikl obránci soupeře a míč poslal přízemní střelou do branky Lovosic. Lokotka sice vedla dvoubrankovým rozdílem, ale ještě neměla vyhráno. Hosté Obrtlíkem nastřelili tyč a v 90. minutě utkání ještě zdramatizovali, když byl po faulu nařízen pokutový kop. Ten bezpečně proměnil Dominik Valenta a snížil na 3 : 2. Lokotka už náskok v dvouminutovém nastavení ubránila a připsala si historicky první vítězství v divizi. „Zápas jsme si prohráli sami, pro nás je to ztráta bodů. V druhém poločase to už bylo spíše hektické. Domácí nás jasně potrestali z produktivity," konstatoval po utkání trenér Lovosic.

Další utkání odehraje AFK LoKo v neděli 18. srpna v 17:00 hodin na hřišti týmu SK Úvaly. Nejbližší domácí utkání čeká Lokotku v neděli 25. srpna v 17:00 hodin s Českým Brodem.

AFK LoKo Chomutov - ASK Lovosice 3:2 (2 : 1)

Poločas 2 : 1, branky: 35. a 37. Bašek, 84. Vondráček - 18. Pavlata, 90. Valenta z pen., ŽK 4/3, diváci 400, rozhodčí Myška - Melichar, Štefan.

Sestava LoKo: Plochý - Kopas, Micák, Drbohlav, Heier - Pavlica (90. Chabr), Sedlák, Nobst, Sojčík (58. Kubánek) - Mirga (82. Vondráček), Bašek (89. Žďánský).

Trenér: Lukáš Cejthamr.