A to ještě domácí trenér litoval branky v závěru utkání: „Škoda gólu v poslední minutě, mohlo to být s nulou vzadu, ale jsem maximálně spokojený," přiznal po vysoké výhře trenér Neštěmic Martin Beran.

Fotbalisté Českého lva měli od začátku chuť do útočení. „Hodně důležitý byl úvod a to, že jsme dali první gól. S ním se nám hrálo lépe," hodnotil utkání Beran.

Prosadilo se hlavně smrtonosné útočné komando Neštěmic Lukáš Krok a Matěj Růžička: „Vytvořili jsme dvojici, která bude hrozbou pro každou obranu. Při prvním gólu Růžička vybojoval míč a vše dokončil Krok," popsal kouč trefu s pořadovým číslem jedna.

Klid před bouří trval do 42. minuty, pak se opět připomenul mladík Matěj Růžička. „Nejdříve to bylo po kombinaci s Chrudimským, podruhé zakončoval akci po přihrávce Kroka," prohlásil kormidelník Neštěmic.
Sebevědomí, které získali domácí hráči po vydařeném prvním poločase uplatnili po změně stran, když bezmocné LoKotce přidali další čtyři góly.

„Hráči si začali věřit a bylo to znát, hosté z Chomutova nás začali napadat, ale nemělo to velký úspěch," prozradil Beran.
Fotbalovou parádu si pro 160 diváků připravil Lehký, který se zhlédl v disciplíně slalomu. Udělal si ho mezi třemi hráči Lokomotivy a předložil míč Krokovi, který se, stejně jako v prvním případě, nemýlil.

„Potom se až z obrany vydal na půlku soupeře stoper Soukup, narazil si s Krokem, který mu vrátil míč obloučkem zpět a zvýšil už na pět nula," pokračoval ve výčtu vstřelených branek Beran.

S blížícím se koncem ale ještě domácí neměli stále dost a tak šestou trefu obstaral Chrudimský. Poslední zápis se podařil střídajícímu dorostenci Dvořákovi, v 88. minutě vstřelil aspoň čestný gól Lokotky Jan Sedlák.

Neštěmice – Loko Chomutov 7:1 (3:0).

Branky: Krok a Růžička po 2, Soukup, Chrudimský, Dvořák – Sedlák. Rozhodčí: Sabo. ŽK: 0:1. Diváci: 160.

AFK LoKo Chomutov: Bohata – Mráček (60. Vintrlík), Žďánský, Laštovka (81. Laštovka), Heier, Slowik, Tichý, Sedlák, Lácha, Chmelan (46. Pečner), Andrš (46. Kadlec).