Do utkání vstoupili aktivněji hráči AFK LoKo, ale branku hostů neohrozili. Nejvážnější akcí byl jejich trestný kop v 16. minutě, který prodloužil do šestnáctky Almir Redzič, ale brankář Vacho míč vyboxoval.

O pět minut později přišla hrubá chyba obrany LoKotky. Djiby Ba dával těžkou přihrávku na spoluhráče, který si s míčem hrál a nakonec ho na vlastní polovině ztratil. Následoval rychlý protiútok po pravé straně a centr Potočného na úplně volného Šollara v šestnáctce domácích. Ten si míč elegantně ve vzduchu zpracoval a pod padajícím Michalem Plochým ho poslal do sítě (0:1). „Skvěle si to zpracoval. Měl jsem smůlu, že to šlo pode mnou. Trošku štěstí a měl bych to," konstatoval po utkání brankář LoKo.

Mohlo být ale i hůř. LoKotka vyprodukovala ještě další chyby. V 28. minutě posílal dlouhý centr z půlky hřiště obránce hostů Martin Novák. A balón od hráče, který ještě na jaře oblékal dres Lokotky, se snesl těsně před šestnáctku na hlavu Potočného. Následně skončil vedle tyče opuštěné domácí branky!

„Myslel jsem, že míč půjde do vápna, křikl jsem si a chtěl ho chytit. Ale pak jsem viděl, že nejde až tak daleko. Už jsem byl ale venku a musel jsem tam jít. Naštěstí to dopadlo dobře," popsal situaci Michal Plochý.

A do třetice! Opět ztráta míče, teď na půlce hřiště. Do rychlého protiútoku se najednou hrnuli dva hráči soupeře. Jenom obranný zákrok, který předvedl na poslední chvíli Djiby Ba, zabránil „hokejovému brejku".

LoKotka se dostala do jediné gólové akce první půle pět minut před koncem. Po výborně zahraném trestném kopu Jakuba Kotlana a teči byl už Vacho v brance hostů překonán, ale Martin Novák z brankové čáry odkopl míč k lajně. Následný centr poslal v dobré pozici chomutovský útočník Almir Redzič mimo hostující branku.

Druhý poločas a standardní situace! Z nich mohla LoKotka ještě zachránit utkání. Její tlak přišel v posledních třiceti minutách zápasu.

V 64. minutě po trestném kopu Victora Santose nejdříve zasáhl balon Djiby Ba, aby se pak míč ve skrumáži ocitl přímo v náruči brankáře Vacha. O minutu později měli domácí ještě větší příležitost. Rohový kop z pravé strany zahrával opět hráč s číslem 11 a na malém vápně se objevil nabíhající Djiby Ba úplně sám! Míč hlavou ale jenom škrtl a poslal vedle branky hostů. „Soustředili jsme se na standardní situace, protože soupeř měl dobře pokryté prostory a těžko jsme se tam dostávali. Třikrát jsme měli příležitost. Djiby Ba mohl dát hlavou, jednou se mu to tam odrazilo skoro na lajně. Aspoň jednu šanci jsme měli proměnit a výsledek by byl jiný," litoval nevyužitých možností Stanislav Hofmann, který současně vedle funkce hlavního trenéra LoKo dělá asistenta v mosteckém Baníku.

Nakonec vítězství pro Brozany mohl definitivně potvrdit osm minut před koncem jeden z nejlepších hráčů v utkání Roman Potočný. Sám přešel přes půlku hřiště, přehnal se kolem třech hráčů LoKo, až se ocitl sám před domácím brankářem.

Ten se stal ale hrdinou okamžiku, když jeho střelu zlikvidoval. „Počkal jsem si na něho. Zůstal jsem co nejdéle na nohou a pak se snažil rychle reagovat. Tam jsem měl to štěstí, které mi chybělo v prvním poločase," popsal situaci hráč s číslem 1.

LoKotka úvodní utkání skupiny B se šestým celkem loňského ročníku prohrála nejtěsnějším rozdílem 0 : 1. A do příštího utkání má ve hře co zlepšovat. „Do dalšího zápasu potřebujeme zlepšit pohyb uprostřed hřiště a potřebujeme větší nabídku pro balón. Zdálo se mi, že jsme byli chvílemi statičtí, i když po zisku balonu tam aktivita byla. Ale u mladých kluků bych si představoval ještě více agresivity, bojovnosti a běhavosti," ví, kde hledat chyby nový trenér Stanislav Hofmann.

Příští kolo odehraje AFK na hřišti soupeře. V sobotu 16. srpna hraje na umělce Motorletu Praha. Doma se představí v neděli 24. srpna s týmem Neratovice-Byškovice.

Chomutov - Brozany 0 : 1 (0:1)

Branka:21. Šollar. Rozhodčí: Melničuk - Henych, Tvrdík. ŽK:1/0. Diváci: 160.

AFK LoKo Chomutov: Plochý - Haspra, Chocholoušek, Djiby Ba, Heier (53. Soukup) - Pavlica (53. Štefko), Kotlan (85. Sojčík), Čonka, Victor Santos - Kubánek (70. Sedlák) - Redzič.

Ohlasy trenérů k utkání LoKo Chomutov - Sokol Brozany:

STANISLAV HOFMANN (AFK LOKO CHOMUTOV):

Věděli jsme, že přijede jeden z nejsilnějších soupeřů v divizi. Snažili jsme se hrát kombinační fotbal po zemi a hodně přes strany. Vytvářeli jsme si ale málo gólových šancí. V prvním poločase jsme udělali tři hrubé chyby a soupeř jednu z nich potrestal. Takže do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit s větším nasazením a bojovností, co se celkem i podařilo. I když jsme tam měli patnáct minut, ve kterých jsme trochu vypadli z tempa. Myslím si ale, že kluci, co hráli a jsou vesměs mladí kolem dvaceti let, utkání odbojovali. Takže srdíčko tam nechali, ale soupeř byl kvalitnější a dal stoprocentní gólovku.

PŘEMYSL BIČOVSKÝ (SK SOKOL BROZANY):

Jsem spokojen s výsledkem i se hrou. Myslím, že naše vítězství bylo zasloužené, o tu jednu branku jsme byli lepší. I když domácí mohli dát dvě, tři branky, ale my jsme mohli dát tři, čtyři góly. Připravili jsme se dobře. Domácí hráče znám a vím, kde je jejich síla. Připravili jsme se tak, aby tam neměli prostory. Znám Redziče, který je velmi rychlý. Když dostane prostor, aby mohl nabíhat, je velmi nebezpečný. Když hraje do plných, tak už tak nebezpečný není. A kluci to odmakali a takticky odehráli velmi dobře.