I. A třída skupiny B, má velmi kvalitní úroveň a nejinak tomu bylo již v tomto zahajovacím kole.

Zkušené domácí mužstvo to opět potvrdilo i tentokrát proti soupeřům z Horního Jiřetína. Dvěma brankami hlavou umístěné k tyčím zajistil tři body hostům Michal Tichý. Domácí přišli nejen o tři body, ale i o jednoho hráče, vyloučeného po dvou žlutých kartách.

Sokol Březno – Sokol H. Jiřetín 0:2 (0:2)

První si vybojovali domácí hráči mírnou převahu. Získali tak dva rohové kopy, které však nevyužili ke střelení branky. Naopak, když si vytvořili tlak hosté a získali první rohový kop, naběhl si na rozehrávku Tichý a hlavou poslal míč k tyči branky Krulicha. Od 8. minuty hosté vedli 0:1. Následně se dostal na vyrovnání Heřman, rovněž proti brankáři hostů neuspěl.

V 25. minutě zahrával Rezek trestný kop, ale míč jen těsně minul branku Jiřetína. V 26. minutě to byl opět Tichý, který využil dobře rozehraného míče a hlavou poslal podruhé do sítě Krulicha. Ve 30. minutě měli domácí šanci snížit Davidem Svobodou, jeho míč však skončil těsně vedle branky Šuberta. Pak ke snížení byl blízko Polka, ale jeho šance skončila vedle branky hostí. V 45. minutě mohl zvýšit hostující útočník Březina, míč minul branku Krulicha.

Druhý poločas zahájili domácí náporem. Přesto hosté unikali rychlostí po křídlech a Krulich se vyznamenal rychlým pohybem a míč vyrazil Šubert na rohový kop. V 50. minutě Josef Čížkovský prudce vstřelil a míč vyrazil Šubert na rohový kop. Další šanci měl Polka, když se dostal před branku hostí. V zápětí mohl skorovat Čížkovský, jeho míč skončil na rohovém kopu.

V 70. minutě si vzpomněl na dobré střelecké časy Březina a brankář Krulich s jeho míči měl hodně práce a vyrazil míč na rohový kop. V 72. minutě se prezentoval střelou na branku navrátilec ze zahraničí Petr Bureš. Závěr patřil ještě domácím střelami Čížkovského, Bureše. Závěr nebyl pro domácí příliš lichotivý, když v 90. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Martin Lux, tentokrát v roli útočníka. Březno ztratilo nejen body, ale i hráče.

Branky: 8. a 26. minuta Tichý.

Rozhodčí: Bláha – Spišák, Kyncl, ŽK 3/2, ČK 0/1. Diváci: 60.

Sokol Březno: Krulich – Bureš, Nový, M. Rezek – Liška (75. Lux) - J. Čížkovský, Polka, Fr. Rezek, D. Svoboda – Pajdla, Heřman.

Trenéři: Nemelka, Nový, Bazoni.

Sokol Horní Jiřetín: Šubert – Krim, Vrána, Jankovič, Tichý (75. Žďanský), - Novotný (77. Peška), Kos (75. Frenc), Bohata - Přibyl – Filo, Březina. Trenéři: Haviar, Hyneš.

Ludvík Kostrhun