Parádní stadion, nákupy zkušených ligových plejerů, příchod renomovaného kouče Luboše Urbana a na pozici sportovního ředitele zkušený funkcionář Ivan Horník. FC Chomutov zažívá fotbalový boom. „Byli jsme na spadnutí do divize a nakonec mohli hrát druhou ligu," pochvalují si vzrušující obrození fanoušci.

Klub zůstává v třetí lize, ale namlsaní příznivci potvrzují, že s jídlem roste chuť. Hovoří o druhé lize, jiní sní o nejvyšší soutěži!

„Fotbal je především o ekonomice. První liga? Druhá liga? To je daleko. Jsme pokorní, na zemi, hrajeme ČFL. Musíme vše zvládnout finančně, pak si budeme moci dovolit dobré hráče a o tom to všechno je," krotí euforii 61letý Ivan Horník, bývalý manažer Sparty či Viktorie Žižkov, nyní sportovní ředitel FC Chomutov.

V kádru máte kapitána Pikla, bývalého hráče Ostravy či Teplic, ligové zkušenosti má z pražské Sparty forvard Nádeníček. Teď jste přivedl brankáře Krbečka (Plzeň, Příbram, Ostrava, Brno) a stopera Kropíka (Žižkov). Na jaká další esa se fanoušci mohou těšit?
Teprve 2. července jsme zahájili přípravu, podoba kádru se bude odvíjet od toho, jak budeme ekonomicky silní, co si budeme moci dovolit. S trenérem Urbanem budeme věci konzultovat. Nyní máme osmnáctičlenný kádr, hráče musíme poznat a vyhodnotit, jestli je to to pravé ořechové. Prostor k doplnění je.
Zejména 27letý bojovník Kropík, jenž má za sebou i zahraniční angažmá v ukrajinském FC Oleksandrija, je hodně zajímavé jméno…
Byli bychom moc rádi, kdyby nám tady pomohl. Znám ho ze Sparty a pak i Žižkova, kde mu končila smlouva. Je srdcař a na svůj věk i zkušený hráč, vždyť na jaře odehrál v lize za Viktorku všechny zápasy a patřil k oporám.
Jaký má FC Chomutov před novou sezonou cíl?
Pokud se nám podaří složit kádr, chceme vzhledem k zázemí skončit na podzim v horní polovině tabulky. Přejeme si pokud možno co nejmenší odstup na čelo. Na jaře se uvidí, zda budeme mít ekonomickou sílu na útok na vyšší soutěž. Nadělili nám krásný stadion, ale do nové sezony jdeme s pokorou, s tím, že musíme dál pracovat i na dalších věcech.
Druhou ligu už jste už chtěli získat i administrativní cestou, že?
Byla to jedna z možností, ale Most se soutěže nakonec nevzdal a jde do boje. Brno postoupilo díky zázemí do první ligy z čtvrtého místa, my jsme si něco podobného přáli v našem případě.
V únoru jste do Chomutova přišel na půl roku s tím, že v létě uvidíte…
Už jsem říkal několikrát, že je tady dobrá parta lidí Jirka Záruba, Jarda Holan a ti, co to tady zabezpečují. Není to jednoduché, ale máme před sebou určitou vizi. Mám před sebou dalšího půl roku s tím, že máme směrem ke sponzoringu rozdělaných spoustu věcí. Pokud by dopadly, neměl bych o chomutovský fotbal strach a mohli bychom mít odvážnější cíle, ale zatím je to asi na padesátiprocentní úrovni. Já mám fotbal rád, liga je o trochu jiných číslech, ale jinak je to stejný a já jsem spokojený.
Bavíme se o financích, komplikují vám situaci sousední Piráti, kteří postoupili do hokejové extraligy?
Za krátkou dobu, co jsem tady, máme s hokejem dobré vztahy. Chceme s ním spolupracovat a do budoucna se pokusit se sponzory, kteří podporují hokej domluvit, aby podporovali i fotbal. Všichni samozřejmě vědí, že rozpočet hokejistů je nějaký a rozpočet fotbalistů je malinký. Máme i další vize. Třeba, že by se fotbal hrál od X hodin a pak by vstupenka platila i na hokej. Vymyslet se dají i další akce, protože krásné stadiony máme hned vedle sebe. Je to jenom o spolupráci, o tom najít společnou řeč. Na tom jsme začali pracovat.