Fotbalovou partii v Chomutově ale lépe rozehráli hosté. Už po čtvrthodině hry šli zásluhou Schmieda do vedení a o pět minut později se prosadil Franc (0:2).

„Poctivě jsme bránili a vyšly nám dva brejky. Třetí gól mohl přidat Vošahlík, který šel sám na brankáře, ale bohužel nedal a z protiútoku jsme dostali gól z vymyšlené penalty. Viděl jsem tu situaci i na videu a nevím, kde k ní rozhodčí přišel," zlobil se trenér Střekova Čítek.

Inkriminovaná situace se odehrála ve 30. minutě. Rozhodčí Zvonař postřehl v pokutovém území faul na hráče LoKotky a nařídil pokutový kop, který bezpečně proměnil Jan Sedlák (1:2).

Snížení se promítlo do velkém tlaku domácího týmu, výsledkem byla ale jenom nastřelená tyč z kopačky Jakuba Černého.

Ve druhé půli tým Střekova celých pětačtyřicet minut držel jednobrankový náskok, LoKotka měla územní převahu, ale výraznější příležitosti si domácí nevypracovali. Až přišel nastavený čas.

„V 92. minutě přišel dlouhý nákop, který trefil Lácha ve skluzu. A na penalty už jsme nebyli v dobré psychické pohodě," litoval ztráty bodů lodivod Střekova Petr Čítek.

Po vyrovnání v samotném závěru následovaly pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější domácí. Za Chomutov proměnili všichni aktéři Dolejší, Sedlák, Černý i Lácha, za hosty byl úspěšný pouze Urbik.

LoKotka si připsala první dva body, což ji posunulo na 14. místo tabulky. Za chomutovským týmem je Žatec s jedním bodem a poslední bez bodového zisku je tým Duchcova (má o zápas méně).

Fotbalisté Střekova litovali ztráty vítězství v samotném závěru, což se jim přihodilo podruhé za sebou.

„Je to pro nás obrovské zklamání. Celý zápas vedeme a v závěru dostaneme gól na 2:2. Stalo se nám to podruhé za sebou a místo devíti bodů jich máme jen pět. Je to škoda, je to ovlivněné tím, že máme úzký kádr. Když máte k dispozici jen dvanáct hráčů a kluci v tomto počasí v závěru melou z posledních sil, není kam sáhnout," mrzelo kormidelníka Střekova Petra Čítka.

Chomutov - Střekov.

AFK Loko Chomutov – TJ Střekov 3:2 po PK (1:2)

Branky: 31. Sedlák z PK, 92. Lácha – 15. Schmied, 20. Franc. Rozhodčí: Zvonař. ŽK: 33. Kadlec, 52. Sedlák, 60. Heier, 65. Andrš, 84. Lácha, 85. Dolejší – 64. Šindelář, 87. Lejček, 87. Urbík. Diváci: 100.

LoKo Chomutov: Plochý – Dolejší, Černý, Žďánský (67. Mráček, 70. Vintrlík), Heier – Slowik, Sedlák, Kadlec (56. Andrš), Chmelan (27. P. Tichý) – Lácha, Hájek.

Střekov: Souček – Franc, Tichý, Urbík, Šindelář – Schmied, Novotný, Řezníček, Vošahlík – Lejček, Bednář (77. Baláž).