Spořičtí se ale od začátku pustili do soupeře bez obav a již ve třetí minutě dorostenec Štětí Koráň zachraňoval před nabíhajícím hráčem domácích odkopem na roh. Ve 12. minutě utkání padla první branka. Obrana Štětí nechala hodně prostoru Eiseltovi, který se do míče ze 20 metrů opřel a Michovský skákal naprázdno (1:0).

O dvě minuty později hosté váhali s odkopem a nabídli domácím zvýšení náskoku. Obrovskou tutovku ale Spořice zazdily. Následně Štětí zahrávalo první rohový kop a bylo z toho vyrovnání, v nepřehledné situaci se nejlépe zorientoval Belák (1:1).

Žádný obrat ale vstřelená branka nepřinesla. Nebezpečně letící míč z trestného kopu zahrávaného Camprem vyrážel Michovský, na druhé straně volný přímý kop gólman Pechar vyrazil pro jistotu na roh.

Ve 28. minutě předvedly Spořice krásnou fotbalovou akci. Na centr Eiselta si naběhl Vrba, hlavou sice míč ideálně netrefil, ale odskok balonu překvapil hostujícího gólmana (2:1).

Ve druhém poločase Spořice pozorně bránily svůj náskok a hosté, kteří měli sice míč na svých kopačkách o něco častěji, působili ospalým dojmem. Jedinou šanci na vyrovnání měli v 73. minutě. Stejskal uvolnil Slaničku, ale ten pálil mimo.

Rozhodlo se tak devět minut před koncem. Obrana Štětí, která se v těchto okamžicích už více věnovala útočení, se nestačila vrátit a Spořičtí skórovali po rychlém protiútoku. Střídající Jiří Kubálek získal míč ve středu pole, poslal balon na levou stranu do běhu Michalovi Škultétymu, který přehodil brankářa hostí Michovského a upravil na konečných 3:1.

„Výhra domácích byla zasloužená. Chuť po vítězství byla na jejich hře vidět od začátku až do konce. Snažili se hrát ze zajištěné obrany a překvapovat rychlými brejky. Naše mužstvo předvedlo slabý výkon. Hra bez nápadu a pohybu nám přinesla jen několik náznaků šancí. Forma hráčů zůstala daleko před branami spořického stadionu," prozradil štětský sekretář Milan Plíšek.

Spořice teď čekají dva venkovní zápasy. V sobotu 6. června hrají v Modlanech, ve středu 10. června je čeká utkání v Bílině a soutěž uzavřou domácím zápasem s Horním Jiřetínem, který se hraje v sobotu 13. června.

1. FC Spořice – SK Štětí 3:1 (2:1)

Branky: Eiselt, L. Vrba, Škultéty – Belák. ŽK 2:3. Rozh.: Mareš. Diváci: 80.

Spořice: Pechar – Dobiáš, Campr, Zahradník, L. Vrba (86. Vávra) – Škultéty (85. Broum), Doksanský, Eiselt, Janošík (72. Vait) – Zralík (76. Kubálek) – J. Vrba (78. Vlček)
Štětí: Michovský – Ransdorf, Šimral, Šmidrkal, Koráň (62. Tůma) – Kucler (62. Poráč), Malák, Slanička, Stejskal – Belák (85. Kotrba), Tichý (77. Matuszewski).