Sedm branek na hřišti soupeře v krajském přeboru, to kadaňští nepamatují. V očekávaném derby ve Strupčicích se jim to ale podařilo. Brankostroj zahájil Podroužek již v úvodu utkání, o několik minut později pokračoval střelecky Klinec. To už byla pro domácí tým pořádná rána. Zatímco hostům vše procházelo, domácí se ohromně trápili a síla Kadaně byla znatelná. Ve 40. minutě se střelecky prosadil Kolář a již v poločase tak domácí prohrávali 0:3.

Domácí trenér udělal během přestávky v týmu několik změn, dalšímu přívalu gólů ale nezabránil. Strupčice byly nepřesné jak ve střelbě, tak i ostatních herních činnostech. Naopak kadaňští byli při chuti. V 68. minutě se prosadil Štuclík a zvyšoval na 0:4. Snaha domácího týmu opět rychle opadla a zanedlouho přidal pátý zásah Lesniak.

Hosté měli obrovský tlak a stále se jim dařilo. Jednou musela obrana Strupčic zatáhnout za záchranou brzdu v pokutovém území a z penalty přidal Kolář šestou branku. Gólový účet uzavřel sedmou brankou Špicar. V Kadani tak mohli proběhnout oslavy, hráči Strupčic naopak mají o čem přemýšlet.(lk)

SK Strupčice FK Tatran Kadaň 0:7 (0:3)

Branky:Kolář 2 (jeden pk), Podroužek, Klinec, Štuclík, Lesniak, Špicar. Rozhodčí: Bouma. ČK: 1:0. ŽK: 3:2. Diváci: 80