Předposlední TJ Sokol si byl této skutečnosti dobře vědom a tak trenér Jebavý vystavěl před gólmanem Martinem Luxem dobře organizovanou obranu. To se stalo pro svěřence trenérů Štefana Knapíka a Pavla Zuny do přestávky neřešitelným problémem.

Přitom nemusel být v půli na ukazateli skóre bezbrankový stav. V 38. minutě totiž zcela nečekaně napříč celou bránou hlavičkoval před Diveckým březenský Paldrman a litoměřický gólman se stihl za tímto pokusem jenom ohlédnout. Velká škoda pro Březno, do kabin mohli jít hosté s jednobrankovým náskokem. Ze strany domácích měli největší příležitosti Šikl a Hranička, to by ale museli nad hosty vyzrát fotbalovým vtipem. A ten se jim nedostával.

Po návratu obou celků na pažit měli jednoznačně navrch litoměřičtí. Nicméně se nadále potýkali s tím, jak narušit březenský beton. A několikrát jim k tomu chyběla i nezbytná špetka štěstí. „Dávat góly s jakousi samozřejmostí není našemu „mančaftu" zase až tak jednoznačně dáno," omlouval střeleckou impotenci mužstva sportovní manažer FK Jaroslav Zlata.

Březenští oslovili štěstí v 74. minutě, když se odhodlal Grunert pro ránu z dobrých 20 metrů. A balon skončil jenom centimetry vedle levé tyčky v autu. Na neštěstí pro Březno se domácí gólově prosadili. Střídající Petr Tichý oslovil gólovou nahrávkou Filipa Novotného a ten protrhl střeleckou smůlu (1:0). To byla samozřejmě rána do vazu defenzívě Sokola. Než zadáci Března spolkli tuhle hořkou pilulku, prohrávali již dvoubrankovým rozdílem. Jejich rozhozenou obranu totiž potrestal litoměřický Císař. „Bylo to o tom, kdy se prosadíme proti soupeřovu obrannému bloku. Nakonec se to přece jen povedlo, i když se tak stalo až v závěrečné čtvrthodince. Myslím si, že tři body zůstaly oprávněně doma," ohlédl se za utkáním trenér Litoměřic Štefan Knapík.

Po další prohře padl Sokol Březno na poslední, šestnácté místo krajského přeboru. Z devíti utkání má pět bodů, stejný počet jako předposlední Modlany. V sobotu 12. října čeká březenské další venkovní utkání, když hrají na hřišti čtrnáctých Neštěmic.

FK Litoměřice - Sokol Březno 2:0 (0:0). Branky: 77. F. Novotný, 80. Císař, ŽK 0:3, diváci 160.