V první půli se žádný z týmů gólově neprosadil, i když Spořičtí měli více ze hry. „Měli jsme dobrý začátek první půle. Drželi jsme balon. Akorát jsme neproměnili šance," řekl po zápase Jan Eiselt. Největší příležitost měl domácí borec Vladislav Vlček, ale mířil nad branku hostů.

Branky přišly ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Jako první udeřily Spořice, i když se štěstím. V 52. minutě odpískal rozhodčí pokutový kop a míč si na značku postavil zkušený Eiselt. Jeho střelu do středu branky vyrazil Lukáš Dráb naštěstí jenom na kopačku spořického záložníka, a ten poslal míč zpět do sítě hostů. „Kopl jsem ji špatně, ale naštěstí se to ke mně odrazilo a dal jsem gól," popsal situaci Eiselt.

Domácí vedli 1 : 0, ale s jednobrankovým náskokem se uspokojili. Už o tři minuty bylo vyrovnáno, střelcem byl Matěj Klier. „Po inkasované brance jsme byli o dost aktivnější, vysoko jsme napadali a měli míč v moci. Tlačili jsme se do koncovky a hráli jsme dobře. Klier vyrovnal po rohovém kopu a o sedm minut později se střelou z dálky trefil Vobecký. To byl pro domácí šok a výsledek už jsme si pohlídali," popsal neštěmický trenér.

Michal Vobecký totiž v 75. minutě strhl výhru na stranu hostů, když se trefil do brány střelou spoza šestnáctky.

Spořičtí po druhé brance otevřeli obranu a snažili se aspoň o vyrovnání. „Po otočení na 1:2 jsme hráli vabank a chtěli jsme vstřelit aspoň vyrovnávací gól. To se nám, bohužel nepovedlo," řekl po utkání Jan Eiselt.

I když příležitosti domácí měli. Největší střídající Rostislav Broum, míč ale poslal nad branku Neštěmic. Do otevřené obrany hrozili i hosté, zvýšit mohl Lukáš Krok.

Stav se už do konce utkání nezměnil a trenér Pavel Svoboda mohl jenom konstatovat: „Byli jsme lepší, ale špatně jsme řešili situace před šestnáctkou soupeře. To nás stálo body."

To hostující trenér Martin Beran zářil spokojeností: „Jsem spokojený. Před námi je jen Litvínov, který jsme porazili. Začátek sezony nám vyšel, ale musíme dál tvrdě pracovat. Měl jsem z utkání trochu obavy, ale především obrana pracovala perfektně," pochvaloval si neštěmický kouč.

Spořice jsou po čtyřech kolech uprostřed tabulky krajského přeboru, na devátém místě se šesti body. V příštím kole hrají v sobotu 20. září od 16:30 na Městském stadionu v Lounech.

Spořice - Neštěmice 1:2 (0:0). Branky: Eiselt z PK - Klier, Vobecký. Bez karet. Rozhodčí:Grimm. Diváci:120.

Spořice: Hanuš - Vávra, Kubeš, Campr, Vlček- Eiselt, Dobiáš, Zralík (70. Broum), Farář - Škultéty (Vašina), Janošík.

Neštěmice: Dráb - Netymach, Doubek, Klier, Maštalíř - Svoboda, Paseka, Krok (85. Šmejkal), Vobecký - Lehký (88. Dvořák), Voráček (70. Kubala).

Krajský přebor 4. kolo:

Bílina - Modrá 6:0 (3:0). Branky: vlastní, Kotěšovský 2, Vlasák, Tůma, Katrenič. Rozhodčí: Javorek. ŽK: 2:3. Diváci: 120.

Modlany - Rumburk 4:3 (3:1).Branky: P. Karlík 2, Formánek, Doležal Chlada, Šott, Šebora. Rozhodčí: Fencl. ŽK: 4:3. ČK: Šebora (Rumburk). Diváci: 90.

Litvínov - Louny 1:0 (1:0).Branky: Ihracký. Rozhodčí: Zubr J. ŽK: 3:2. Diváci: 80.

Horní Jiřetín - Vilémov 2:3 (0:0).Branky: Duran, Kešner Betyar 2, Soukup. Rozhodčí: Mecl. ŽK: 2:2. Diváci: 130.

Štětí - Junior Děčín 5:0 (1:0).Branky: Belák 3, Stejskal 2. Rozhodčí: Oborník. ŽK: 0:4. Diváci: 100.

Roudnice - Blšany 3:2 (1:1).Branky: Polák 2, Sekera Pilař, Prückner. Rozhodčí: Sabo. ŽK: 4:3. ČK: Brič (Bl.). Diváci: 70.