Nástup do utkání byl z obou stran spíše opatrný a ani jeden z týmů se nehnal do útočení. Domácí si poté vytvořili mírnou převahu a získali výhodu dvou rohových kopů, nikterak je však nevyužili. V jedenácté minutě domácí doslova ostřelovali branku Strakonic.

Po třetí vyslané střele obrana odkopávala míč z brankové čáry. Nakonec vše ukončil dělovkou Eric Kwame, který mířil těsně nad. Poté ale udeřili hosté.

Po chybě domácího obránce se pokusil míč zachytit brankář Krbeček, bohužel marně. Vyhnul se faulu a zbytečného vyloučení na začátku utkání, hostující Benát ale hosty pohodlně poslal do vedení 0:1.

Po tomto zaváhání museli chomutovští přidat na obrátkách a na vyrovnání se čekalo pouhých deset minut. Domácí si připravili pěknou akci po levé straně, která vyvrcholila vyrovnávacím gólem z kopačky Aleše Pikla. Zkušený záložník poslal míč k pravé tyči z pokutového území a nedal brankáři Rolíkovi ze Strakonic šanci.

Gól byl signálem pro domácí, aby se pokusili utkání ještě před přestávkou zvrátit ve svůj prospěch. A to se také povedlo. Ve 36 minutě se trefil na 2:1 Milan Smrž.

Třetí zásah přidal hostům hned po přestávce ve 46. minutě Vít Pavlíček. Poté se hosté hnali za lepším výsledkem, domácí si již ale výsledek ohlídali.

Strakonice navíc hrály od 76. minuty v deseti, když byl za faul zezadu vyloučen Čadek.

FC Chomutov – SK Strakonice 3:1 (2:1)

Branky: Pikl, Smrž, Pavlíček – Benát. Rozhodčí: Langer – Schöter, Šecová. ČK: 0:1. ŽK: 2:1. Diváci: 800.

Chomutov: Krbeček – Hyneš, Kropík, Smrž, Švec – Doksanský, Kwame, Pikl, Kejha – Pavlíček, Smola. Střídali: Nádeníček, Kužel, Poláček.

Trenér: Luboš Urban.