Hrát tak znovu krajský přebor… Ve Spořicích na nejvyšší krajskou soutěž pomýšlejí, krásný areál a celkové podmínky pro fotbal jim dávají zelenou, po podzimu je ale klub, jehož hlavní tváří je Rostislav Broum, na šesté příčce s desetibodovým odstupem na vedoucí Černovice. „Uvidíme, jak nám to půjde na jaře,“ řekl manažer 1. FC Spořice Pavel Svoboda.

„Před sezonou jsme chtěli hrát nahoře, ale bohužel někteří hráči odešli, někteří se zranili. Půlku soutěže jsme ale hráli v jedenácti, pomáhali hráči z béčka, veteráni Vašina, Eiselt, Dobiaš. Nakonec jsme rádi za umístění, na kterém jsme,“ tvrdí Svoboda, který v průběhu podzimu také na zelený trávník výjimečně naskočil.

Chomutovský kanonýr František Hašek | Video: Deník

Stejně jako spoustu dalších mužstev, i Spořické zasáhl koronavirus; dlouhá pauza se na týmu podepsala. „Někteří přibrali pár kilo, když se nehrálo, dodneška se srovnávají. Až teď jsou na úrovni jako před koronavirem.“

V týmu ale udrželi kanonýra Františka Haška, autora osmnácti branek a ten střeleckou formu končit nechce. „Doufám, že si jí udržím. Gól z půlky hřiště jako Patrik Schick? Zkusím to na jaře, není problém,“ řekl s úsměvem šikovný snajpr.

close info Zdroj: Deník zoom_in