Chomutovští jeli do Chrudimi s cílem uhrát co nejslušnější výsledek, neboť jejich hostitel vede tabulku s náskokem osmi bodů. Přesto se první poločas hosté drželi a vše se zlomilo až se zraněním brankáře Zaťka.

Pohledný fotbal měl dobré tempo a obě mužstva si vytvořila střelecké příležitosti. Lépe je však zakončovali domácí, přes výborného Zaťka se ale neprosadili.

Hosté měli možnost ke vstřelení branky ve dvacáté minutě z trestného kopu, Strouhalův pokus ale znamenal pouze roh. O pět minut později unikl Dolejška, netrefil ale podle svých představ. Nepřesná muška na obou stranách tak znamenala smírný poločas 0:0.

Ve druhé půli došlo ke střetu brankáře Zaťka s domácím hráčem. Chomutovský gólman pak musel být několik minut ošetřován. Střídání se ale nemohlo uskutečnit v důsledku nepřítomnosti náhradního brankáře.

Po celou dobu pak musel Zaťko chytat se zraněním, které limitovalo jeho výkon. Toho využili domácí v 64. minutě Holubem a otevřeli skóre. Chomutov se poté se třemi útočníky snažil o vyrovnání, v 89. minutě ale otevřenou obranu potrestal Dostálek – 2:0.

MFK Chrudim – FC Chomutov 2:0 (0:0) Branky: Holub, Dostálek. Rozhodčí: Janoch. ŽK: 0:2. Diváci: 640.
FC Chomutov: Zaťko – Marek Smola, Vait, Sigmund, Černý – Doksanský, Tancoš, Dolejška, Strouhal – Tomáš Smola, Hyneš. Střídali: Gibala, Pavlíček, Kamdem. (lk)