JAKÁ JE NEJHORŠÍ VARIANTA PRO CHOMUTOV?

Tři týmy, které z divize sestupují, jsou jasné. Jsou to Vilémov, Litvínov a Louny. Bojuje se ještě o čtvrté sestupové místo. O Černého Petra bojují taky tři mužstva Chomutov (40 b.), Úvaly (39 b.) a Litoměřice (37 b.).

Nejhorší je pozice Litoměřic. Ani výhra v základní hrací době jim nemusí zabezpečit setrvání v soutěži. Ale jazýčkem na vahách jsou Úvaly. Když získají dva body a více nebo odjedou z Neratovic bez bodu, Chomutov je i při vlastní prohře zachráněný. Kdyby se Litoměřice dotáhly a oba týmy měly stejný počet bodů, pro fotbalisty FC mluví při bodové shodě lepší vzájemné zápasy (LIT CHOM 3:0, CHOM LIT 5:0).

Sestupová varianta by nastala, kdyby Chomutov prohrál v základní hrací době, Litoměřice naopak vyhrály a Úvaly prohrály na pokutové kopy. V tom případě by tři týmy měly stejný počet bodů (40) a rozhodovala by minitabulka ze vzájemných utkání. A na to by Chomutovští doplatili sestupem.

Vzájemné zápasy

LIT - CHOM 3:0

CHOM - LIT 5:0

CHOM - ÚVA 1:4

ÚVA - CHOM 2:0

LIT - ÚVA 2:1

ÚVA - LIT 5:2

Minitabulka

Úvaly 9 bodů

Litoměřice 6 bodů

Chomutov 3 body

NASTOUPÍ JICH VŮBEC JEDENÁCT?

Chomutovští hrají v sobotu s předposledním a sestupujícím Litvínovem. Situaci jim komplikuje ale velké množství zraněných hráčů. Dlouhodobě je zraněný David Zahradník, v posledním utkání nehrál ani Josef Čížkovský a v Lounech odstoupil pro zranění zkušený útočník Martin Boček. A to jsou s pěti góly tři nejlepší střelci Chomutova. Navíc v Lounech obdržel červenou kartu pilíř zadních řad Vojtěch Kubík a tím sezona pro něho skončila. Hrát nebude ani Patrik Janošík, který je pracovně vzdálen a Jan Polcar, kterého nepustí školní povinnosti. Otazník visí nad teplickými hráči, kterým začala příprava s novým trenérem Danielem Šmejkalem a Teplice odjíždějí na soustředění.

Nelehká situace! „Budou to muset zvládnout kluci, kteří jsou jakžtakž zdraví a nechají tam pro Chomutov všechno. I kdyby to měli odskákat na jedné noze," burcuje tým před posledním utkáním Radek Zaťko.

KDY A V KOLIK SE HRAJÍ DOTČENÁ UTKÁNÍ

Chomutov hraje s Litvínovem v obvyklém čase, v sobotu v 10:15 hodin. Řídící komise pro Čechy nařídila stejný začátek jenom pro zbývající dva duely. Litoměřice i Úvaly tak hrají taky v sobotu, ale od 17 hodin.

Přehled utkání:

Chomutov - Litvínov, sobota 18. června, 10:15;

Litoměřice - Český Brod, sobota 18. června, 17:00;

Neratovice-Byškovice - Úvaly, sobota 18. června, 17:00.

ROZLUČKA DUKLY S PATRIKEM GEDEONEM

Poslední domácí utkání sezony bude mít navíc i slavnostní rámec, kterého hlavními osobnostmi budou dlouholetý a úspěšný hráč Dukly Praha Patrik Gedeon a předseda představenstva pražského klubu Bohumil Paukner. V předzápasovém ceremoniálu na stadionu na Zadních Vinohradech se předseda předsednictva Dukly Praha rozloučí právě s chomutovským odchovancem, který až do konce letošní sezony byl kmenovým hráčem Dukly Praha.