V nedělním odpoledním finále na Jablíčka čekal silný tým Atletica Most. Jablíčka se v prvním poločase dostala do vedení a Atletico se dlouho marně snažilo o vyrovnání. Na hřišti přibývalo nervozity a faulů. Mnohdy museli rozhodčí krotit vypjaté emoce. Krátce před závěrečným hvizdem ale Atletico srovnalo, a když už další branka nepadla, došlo na penalty. V těch si více věřila Jablíčka a nakonec slavila vítězství.

„Jsem moc šťastný, že jsme vyhráli. Tahle parta jezdila na hřišti od začátku, až do konce. Škoda, že jsme nevyužili šance, co jsme měli, ale na penalty jsem nám věřil,“ svěřil se Chomutovskému deníku bezprostředně po finále Lukáš Šroub z Jablíček.

To v týmu Atletica panovala skleslá nálada. „Od začátku jsme hráli svoji hru. Jablíčka byla zalezlá. Dostali jsme však blbou branku z brejku. Pak došlo na penalty, a když čtyři z pěti nedáte, nemůžete vyhrát,“ okomentoval průběh finále za Atletico Václav Šlégr.

Turnaj se konal již tradičně v Březenci u Jirkova ve sportovním areálu Maracana. Letošního ročníku se zúčastnilo rekordních 40 týmů, což dělá z turnaje jeden z největších v širokém okolí. Vedle týmů z Chomutova, Jirkova a okolí přijely opět, již jako po mnoho let, týmy z Prahy, Rakovníka, Podbořan, Mostecka a Kadaňska.

Loňské první místo obhajoval tým Vamiro Chomutov, ale vítězství nezopakoval. Vamiro na cestě do finále zastavilo při své turnajové premiéře Atletico Most. Favoritů měl turnaj víc. Podle předsedy CHLMF mezi ně patřilo právě Atletico. „Je to hodně kvalitní tým a věřím, že se dostane daleko, možná až do finále,“ prorokoval Jiří Kupec.

Týmy byly rozlosované do čtyřčlenných skupin, když do každé skupiny byl nasazen jeden z desíti nejúspěšnějších týmů loňského ročníku. Ze sobotní skupiny postoupily vždy dva nejlepší týmy přímo do nedělních skupin. Ty ze třetího místa doplnily ještě čtyři nejlepší týmy. V neděli od rána se pak hrálo ve tříčlenných skupinách. Z nich postupovaly dva první týmy do KO-systému, až do rozhodujícího finále.

Pořadatelem turnaje byl Spolek Chomutovská liga malého fotbalu a pořadatelé si na sobotu večer připravili malou oslavu. „Samozřejmě nechyběl dort, ale jinak bych to moc komentovat nechtěl,“ svěřil se v neděli odpoledne ochraptělým hlasem Jiří Kupec. Vše ale bral s úsměvem, vždyť v čele CHLMF stojí už 25 let. „Já bych chtěl hlavně poděkovat klukům z výboru, že to se mnou tak dlouho vydrželi. Já jsem vlastně takový dinosaurus, ale někteří členové výboru už to dělají také dvacet let,“ dodal Kupec s uznáním. Při následném předávání cen pak už jen hýřil úsměvy a zářil velkou spokojeností.