Přesto již v 5. minutě hosté v pokutovém území faulovali a rozhodčí František Černý bez váhání odpískal pokutový kop. Ten proměnil spořický záložník Jan Měšťan. Neuběhlo ale ani pět minut a bylo vyrovnáno na 1 : 1, když po pěkné akci srovnali hosté z kopačky Jakuba Lišky. Hra měla stále spád na obou stranách hřiště a to zásluhou obou týmů. V 17. minutě dostal ideální přihrávku nabíhající Jiří Kubík a zvýšil na 2 : 1 pro Spořice. Tento stav vydržel až do 45. minuty.

V druhé části jak domácí, tak i hosté hráli průměrný fotbal, ale bez zbytečných faulů. V 56. minutě vyslal táhlou střelu na brankáře Hanuše hostující Tomáš Berko, ale domácí brankář jeho střelu vyrazil do hrací plochy. V 62. minutě parádně vystřelil od pokutového území k pravé tyči Patrik Jánošík a zvýšil na 3 : 1. Byla to velmi dobře mířená střela, která se stala posledním gólem chomutovského regionu v soutěžním roku 2012/2013 I. A třídy.

Autor poslední branky se mohl ještě dvakrát zapsat do listiny střelců, jeho střely však stačil zlikvidovat brankář hostí Petr Velička. Dobrou rozehrávku připravil pro své spoluhráče i Aleš Paldrman, bylo jen na škodu, že jeho záměry nevyužili. Svůj start na míč a dobrou kličku osvědčil v tomto utkání i Jakub Zralík.

Hra za rozhodnutého stavu skončila v poklidném tempu a zaslouženým vítězstvím domácího týmu. Tým 1. FC Spořice se tak rozloučil v dohrávaném zápase s ročníkem 2012/2013 kvalitní hrou i výhrou. Spořice skončily v I. A třídě na devátém místě se ziskem 30 bodů.

1. FC Spořice - 1. FC Duchcov 3 : 1 (2:1); branky 5. Měšťan (pk), 17. Kubík, 62. Jánošík 9. Liška; žk 1/0; rozhodčí F. Černý Cébe, Lesňák

1. FC Spořice: Hanuš - Kubík, Broum, Kubeš, Kubálek - Boček, Měšťany, Vávra, Jánošík- Zralík, Paldrman, střídal Nedvěd.