V prvním kole vyhráli hráči Spořic na hřišti soupeře v Domoušicích 3:2 a během víkendu byli spořičtí opět střelecky „nažhaveni". Nejen že dávali góly, ale také několikrát ještě nastřelili tyče hostující branky. Ani hosté nebyli ale nikterak pozadu, bojovali o každý míč, dali gól a také orazítkovali tyče domácí branky.

Již ve 3. minutě kapitán Spořic Milan Campr po samostatné akci vstřelil gól a o čtyři minuty později se trefil Jakub Zralík po přihrávce Filipa Vávry. V 18. minutě to bylo již 3:0 pro domácí, kdy se zapsal do střelecké listiny Patrik Jánošík, který zužitkoval nahrávku od Jana Měšťana. Hosté přidali a jen díky zákroku Novotného udrželi spořičtí tříbrankové vedení. V 38. minutě padla čtvrtá branka po rozehrání rohového kopu, který zahrával domácí Campr a hlavou se trefil Rostislav Broum. Malá nesoustředěnost pomohla k dalšímu gólu, ale tentokrát padl ze strany hostů. Po pěkné kombinaci snížil Aleš Havelka na 4:1. Ve 43. minutě běhavý a technicky vybavený Zralík nastřelil tyč branky, kterou hájil Tomáš Sedláček. Ještě další tyč nastřelil z dálky Vladimír Dobiáš, který přišel z AFK LoKo Chomutov.

Druhou část hry opět zahájili domácí náporem. V 47. minutě získal odražený míč Jánošík a poslal do sítě hostů pátý „pozdrav". V 65. minutě mohl přidat další branku Zralík, ale dílo, které bylo fotbalovou školou a lahodilo oku diváka, nezakončil podle představ. V 72. minutě předvedli domácí opět akci, která si zasloužila gól, nakonec ale neskončila v síti hostů. Od 74. minuty domácí hráli o deseti hráčích. Důvod byl ten, že vystřídali všechny náhradníky a došlo ke zranění Dobiáše, který musel odstoupit. Hosté měli ještě možnost upravit rozdílné skóre, ale míč Aleše Chlouby skončil na tyči.

V sobotu od 17,00 hodin se odehraje regionální derby SK Strupčice - 1. FC Spořice.

1. FC Spořice - TJ Středohor Dobroměřice 5:1

Poločas 4 : 1. Branky: P. Jánošík 2, Campr, R. Broum, J. Zralík - Al. Havelka. Rozhodčí: Toráč. ŽK: 0/1, 50 diváků.