Od začátku utkání si Spořičtí vypracovávali šance, již v sedmé minutě Janošík odebral míč domácímu obránci a střelu mířící k tyči vyrazil dobroměřický brankář na rohový kop. O pár minut později přehazoval hlavičkou domácího brankáře Broum,ale míč skončil na břevně. Odměna za úvodní aktivitu přišla v 18.minutě, kdy se Vávra na pravé straně pěkně uvolnil a nacentroval do vápna. Míč uklidil za záda bezmocného brankáře hostující Zralík a Spořice vedly (0:1). O sedm minut později přišel další trest pro domácí. Rozehraný roh na hranici vápna nacentroval Janošík přesně na hlavu Beleje a ten se nemýlil (0:2). Největší šanci domácích zahodil Šebek,kterého vychytal Hanuš. Do konce poločasu mohl přidat pojistku Belej,ale jeho velikou šanci zhatil skvělým zákrokem Sedláček.

Ve druhém poločasu Spořice v průběhu deseti minut definitivně rozhodly o vítězi zápasu. O třetí branku se postaral Eiselt z pokutového kopu, který byl nařízen po faulu na Janošíka. Zásluhou presinku pak získali hosté míč a Janošík ho postrčil na Zralíka. Ten z hranice vápna měl dostatek času a prostoru, aby přesně zakončil (0:4). O pátou branku se postarala dvojce Zralík - Eiselt. Eiselt vyslal Zralíka do samostatného úniku, který udělal kličku brankáři a vrátil míč před prázdnou branku opět Eiseltovi (0:5). Domácí se dočkali v 72.minutě, kdy se krásně trefil z dálky domácí záložník Rus (1:5). Tempo zápasu pak už opadlo a necelých dvacet minut se jen dohrávalo. I tak padly ještě dvě branky. Deset minut před koncem Vávra nacentroval do vápna a domácí obránce připravil šestou branku pro Janošíka (1:6). Poslední branku vstřelil Vlček, který dorazil míč do branky po samostatném úniku Eiselta (1:7).

Po vítězství si Spořice uchovaly dostatečný náskok na prvním místě I. A třídy, před druhými fotbalisty Ervěnic mají k dobru sedm bodů. Příští utkání odehrají v sobotu 5. dubna od 10:30 hodin, kdy v regionálním derby přivítají Strupčice.

Dobroměřice - 1. FC Spořice 1 : 7 (0:2)

Branky: Rus - Zralík 2, Eiselt 2, Belej, Janošík,Vlček. ŽK: 3:0. Diváci: 60. Rozhodčí: Smreček - Suchánek, Meder.

1. FC Spořice: Hanuš - Vávra, Broum, Kubeš, Kubálek - Měšťan, Eiselt, Campr,Janošík - Zralík (77. Svoboda) - Belej (70. Vlček).