Domácím Spořicím, které bojují o udržení v krajské soutěži, se konečně vydařil jarní zápas a svému soupeři nastříleli tři branky. Spořičtí nastoupili s novým brankářem Milanem Hanušem a mužstvo se dává postupně dohromady. To je příslibem před dalšími boji v krajské soutěži.

První gól padl v 35. minutě a střelil ho dobře hrající Václav Holub. Ten taky přišel do Spořic v jarní části soutěže. Další příležitost měl taky novic v spořickém dresu Jakub Zralík, ale jeho střelu zneškodnil brankář Viktorie Pohl. Těsně před polovinou utkání unikl aktivní Holub, jeho šanci ale hostující obrana odvrátila. Spořičtí se do konce první půle přece jenom radovali. Za ruku hostujícího hráče byla nařízena penalta, kterou střelou pod břevno proměnil Jiří Kubík.

V druhé polovině utkání se hosté více pouštěli do útočných akcí v snaze zdramatizovat utkání. Nejvíce obranu Spořic zaměstnával hostující Vlasák, ale domácí borci jeho příležitosti zneškodnili. V 50. minutě se dostal k míči v pokutovém území Vávra a poslal míč potřetí do sítě hostí.

O pět minut později se domácím nemuselo vyplatit váhání brankáře Hanuše s rozehráním míče, když ho atakoval útočník Ledvic. Donutil ho k chycení míče uvnitř šestnáctky a tím poskytl možnost rozehrání nepřímého kopu Ledvicím. Jejich záměr domácí ale vystihli a odvrátili míč do bezpečí. V závěru se ještě nádhernou střelou z pravé strany prezentoval domácí Vlček, ale brankář Pohl stihl odvrátit na rohový kop.

1. FC Spořice - Viktoria Ledvice 3 : 0 (2:0); branky Holub, Kubík (pk), Vávra; žk 2/2; diváků 120; rozhodčí Fencl - Černý, Bretschneider

Sestava FC Spořice: Hanuš - Kubík, Kubálek, Verner, Vávra Vlček, měšťan, Zralík, jánošík Belej, Holub, střídal Boček

V Kryrech viděli diváci souboj třináctého celku I. A třídy proti devátému týmu. Klášterec nakonec nezískal ani bod, i když se jim povedlo srovnat dvoubrankové vedení domácích. „Když jsme se dostali do vedení podruhé, už jsme ho naštěstí nepustili. Hosté navíc konec duelu dohrávali bez dvou vyloučených," viděl utkání Jan Laibl, trenér domácích Havranů.

Kryry - Klášterec 3:2 (2:1), branky: Svída 2, Lassas Škultéty, Poláček; žk 2:4, čk 0:2

První tým Ervěnic si otevřel střelnici v Oseku a po vedení v poločase 2:1 odjel domů s výhrou 5:2. Gólově se prosadili Král a Bohó, každý střelil dvě branky. Jedním gólem se k nim přidal Hlaváček.

Osek - Ervěnice 2:5 (1:2), branky: V. Müller 2 Bohó 2, Král 2, Hlaváček, žk 2:3, diváků 120

V tabulce se za sebou seřadily Sokol Březno, VČSA Ervěnice, AFK LoKo Chomutov „B" a FK Klášterec nad Ohří, kterým patří šesté až deváté místo. V boji o záchranu si polepšily Spořice, které jsou na jedenáctém místě. Mají náskok třech bodů na poslední, třináctý Osek a navíc zápas k dobru.