O vítězství chomutovských hráčů tak rozhodla situace ze 41. minuty, kdy domácího Chabra fauloval obránce Dobroměřic v pokutovém území. K nařízenému pokutovému kopu se postavil Kubánek a již tradičně se z penalty nemýlil.

Hlavně druhý poločas byl ve znamení neproměňování šancí. Jenom mladý Vondráček, který v 60. minutě vystřídal Kubánka, se dvakrát řítil sám na brankáře Dobroměřic Sedláčka. Poprvé hned po minutě na hřišti, ale ve vápně na poslední chvíli stihl ještě zasáhnout Kroupa a byl z toho jenom rohový kop. Další samostatný nájezd předvedl Ladislav Vondráček v 70. minutě, ale opět zvítězil hostující Sedláček. Největší příležitost Lokotky měl Žďánský, kterému posunul míč před prázdnou bránu právě Vondráček, ale brankář Dobroměřic ho „tygřím" skokem k tyči vychytal.

Potrestat nemohoucnost domácích útočníků mohl již v 68. minutě dobroměřický Harthan, který se objevil sám před Innemannem, ale špatně trefil míč a zakončil mimo tyče. Hostující Harthan měl další příležitost ještě deset minut před koncem, ale skákavý míč poslal nad domácí branku.

Trenér Radek Votruba byl po utkání rád hlavně za tři body: „Dnes jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem, ale zároveň pykat za nevyužité šance. Nejdůležitější jsou ale tři body, které jsme získali a odčinili tak debakl z Domoušic, které byli pro mě herně překvapivě lepší než dnešní soupeř," zhodnotil na klubovém webu.

Příští utkání odehrají hráči „Benfiky" na hřišti Strupčic. Zápas se hraje v sobotu 5. října od 16:00 hodin.

AFK LoKo Chomutov „B" - JZD Středohor Dobroměřice 1:0 (1:0), branka: 41. Kubánek (PK)

Sestava AFK LoKo „B": Innemann - Pavlica, Kostka, Welzl, Hrubý - Šimon (82. Chmelan), Chabr (89. Falc), Žďánský, Glas (88. Naďal) - Kubánek (60. Vondráček), Schettl (65. Micák).