Na branku v sobotním utkání nečekali fanoušci příliš dlouho. Už ve 2. minutě využil zaváhání jinak výborně hrajícího Šlachty jarní střelec Martin Slajchrt  a poslal hosty do vedení (0:1).  Hosté byli lepší, velké nebezpečí hrozilo Ervěnicím hlavně po přihrávkách Mikeše a důrazného Karbana.

Ve 37. minutě udeřilo po akci Ondřeje Mikeše podruhé. Fefrčík vyslal na domácí branku tvrdou střelu, Červenka míč vyrazil, ale po odrazech od Haviara a Banoviče skončil balon za brankovou čárou. Vlastní gól a dvoubrankové vedení pro kadaňský Tatran (0:2).
Do druhého poločasu nastoupil domácí tým s jinou taktikou a na hřišti to bylo vidět. Domácí diktovali tempo hry a prosadili se i střelecky. V 59. minutě  poslal odraženou střelu Banoviče kapitán Haviar do hostující sítě (1:2) a o minutu později bylo již srovnáno.  Prosadil se Tomáš Banovič, který  skóroval hlavou po centru Dvořáka (2:2).

V dalším průběhu mohly skórovat a strhnout vítězství na svou stranu oba týmy.  Nejdříve po trestném kopu Mašla vyrazil brankář hostí hlavičku Haviara do tyče a Dvořák z dvou metrů přehodil branku Kadaně. Konstrukci branky nastřelil ale i Tatran,  když patnáct minut před koncem  Čibenka podařenou střelou orazítkoval tyč domácí branky.

O vítězi nakonec rozhodovaly pokutové kopy, ve kterých se zaskvěl domácí brankář Petr Červenka, který chytil tři pokusy soupeře.  Za poražené proměnili Ondřej Mikeš a Vít Karban, za domácí byli úspěšní tři střelci: Jan Král, David Haviar a Tomáš Banovič.

SK Ervěnice-Jirkov – FK Tatran Kadaň 3:2 po PK (0:2)

Branky: 59. Haviar, 60. Banovič – 2. Slajchrt, 37. Fefrčík. ŽK: 2/1. Rozhodčí: P. Černý – Šifalda, Janeček. Diváci: 80.

SK Ervěnice – Jirkov:  Červenka – Valčík, Dvořák, Král, Emmer, Mašl, Haviar, Šlachta, Trávníček (46. Schwarz), Mostovoj (87. Niš), Banovič.

FK Tatran Kadaň:  Bartůněk – Čibenka, Šabík, Kocík, Fefrčík, Paul, Slajchrt, Karban, Mikeš, Zaržický (64. M. Moravec), Nádeník.