Vše ale mohlo být jinak! Po čtvrthodině hry pronikl do šestnáctky David Filinger a v rohu velkého vápna byl faulován. Rozhodčí Trojan vytáhl ale zákrok za šestnáctku a exekutor trestního kopu Filinger přímou střelou brankáře Dobroměřic nepřekvapil.

Pak přišla první chyba brankáře Perštejna. Střela spoza šestnáctky byla zblokovaná obráncem Spartaku a Ihor Sabadosh chtěl míč uklidit do bezpečí. Balon ale nezasáhl a Libor Maliňák mířil z úhlu do prázdné brány přesně (0:1).

Fotbalisté Spartaku měli více ze hry, dostávali se do šancí, ale vyrovnat se jim podařilo kuriózním gólem. Trestný kop rozehráli na malé vápno na nabíhajícího hráče, odvrácený balon se odrazil od Marcela Petříka a snesl se do brány (1:1).

To ještě nebylo v prvním poločase všechno. Nejdříve měl další příležitost David Filinger, míč z jeho kopačky ale těsně minul levou tyč. A pak přišlo druhé zaváhání Ihora Sabadoshe. Nízký a krátký výkop, balon vrácený z poloviny hřiště nabíhajícímu Liboru Maliňákovi a lob nad brankáře Spartaku (1:2).

Na výsledku první pětačtyřicetiminutovky pak už nic nezměnila ani příležitost „domácích" ve 40. minutě, kdy hostující obránce vykopával míč z brankové čáry, a tak do šaten odcházely oba týmy za výhodnějšího stavu pro hostující Dobroměřice.

„Byly to chyby gólmana. O poločase jsem mu říkal, ať na to zapomene, ať se soustředí na druhou půli. Byl z průběhu trochu nervózní, z toho, že dvakrát chyboval. Řekl jsem mu, ať je klidný, nemělo smysl na něho řvát. Snažil jsem se ho podržet," prozradil něco z poločasové šatny trenér Spartaku Jan Hyneš.

Druhá pětačtyřicetiminutovka začala tutovkou Perštejna, ale branka padla na druhé straně. V rozehrávce chyboval Pavel Heier, hosté se dostali do přečíslení a po faulu v šestnáctce nařídil rozhodčí pokutový kop. Sabadosh sice vystihl směr střely Františka Lazarika, ale proti míči pod břevno neměl šanci zasáhnout (1:3).

Pak už začalo představení Perštejna. Dvacet minut před koncem byl po průniku do velkého vápna zastaven Matěj Dolejška nedovoleným způsobem a nařízenou penaltu David Filinger střelou do středu brány bezpečně proměnil (2:3). Vyrovnání se červenobílí zaslouženě dočkali, i když až minutu před koncem. To si hostující obránce srazil míč z kopačky Filingera do vlastní brány a šlo se na penalty.

Ve střelbě ze značky pokutového kopu se prvních pět střelců nemýlilo, rozhodla až šesté série. Hostující Libor Maliňák proměnil lobem do středu brány, zato perštejnský Michal Salák napálil pouze břevno.

„Ke konci druhé půle jsme Dobroměřice tlačili. Vedli sice 3:1, ale zaslouženě jsme srovnali. Druhý poločas Dobroměřice skoro nic neměly, měli jsme více ze hry a více šancí. Plichtu po tom průběhu nakonec bereme," zhodnotil utkání Jan Hyneš.

TJ Spartak Perštejn - FK Dobroměřice 3:4 PK (1:2)

Branky: 23. Petřík, 69. Filinger (pen.), 89. Filinger 19. Maliňák, 36. Maliňák, 55. Lazarik (pen.) Rozhodčí: Trojan Oborník, Sejkora. ŽK: 1:6. Diváci: 250.

Perštejn: Sabadosh - Pavlica, Straka, Koštůr, Heier, Petřík (80. P. Novák), M. Dolejška, Cingroš, Taverna, Šinkovic (46. Salák), Filinger

Dobroměřice: Pechar - Kaleja, Plachý, Holeček, Matyáš (80. Rus), Hanzlíček, Šebek, Maliňák, Smola, Němec (86. Mistoler), Lazarik