První poločas byl hrán z obou stran velmi opatrně. Jedinou gólovou příležitost si vypracoval Král, ale jeho střela šla vedle. O všem se rozhodovalo ve druhém poločase.

Hned dvě minuty po zahájení druhé půle předvedli domácí akci, která byla oceněna potleskem přítomných diváků. Na levé straně uprostřed hřiště získal míč Mirga a prošel až ke šestnáctce, kde nahrál Ametimu. Posledně jmenovaný poslal přízemní přihrávkou dopředu Oskara Kubánka, pro kterého už nebylo problémem zblízka otevřít skóre (1:0).

Další branky padaly až v závěrečné dvacetiminutovce. V 71. minutě uvolnil Král střídajícího Kostourka a ten prostřelil hostujícího brankáře. Za Ervěnické mohli pak Hlaváček a Král definitivně rozhodnout, jejich šance zůstaly ale nevyužity a tak v 81. minutě přišel trest z kopačky Martina Kálala. Aktivní útočník Ledvic jenom lehce tečoval míč před Schwarzem a drama bylo na světě. Hosté zvýšili tlak a v 87. minutě dokonce nastřelili tyč domácí branky. Rozhodnutí přinesla akce v 90. minutě, kdy po ose Král, Kostourek se dostal míč k Martinu Hlaváčkovi a ten uzavřel skóre zápasu na konečných 3 : 1.

Po zisku třech bodů zůstávají Ervěnice na druhém místě a stále si udržují jednobodový náskok před Obrnicemi. V příštím kole hrají v sobotu 3. května na hřišti Klášterce.

VČSA Ervěnice - Viktorie Ledvice 3 : 1 (0 : 0)

Góly: Kubánek, Kostourek, Hlaváček - Kálal. ŽK: 2/1. Diváci: 75.

VČSA Ervěnice: Schwarz - Mašl, Hronek, Klier, Ambroz, Hlaváček, Mirga (76. Šroub), Národa, Král, Kubánek (81. Velek), Ameti (66. Kostourek).