V důležitém utkání I. A třídy si Ervěnice poradily se čtvrtými Obrnicemi a zůstaly na druhém místě tabulky. O výsledku utkání rozhodl druhý poločas, který Ervěničtí vyhráli poměrem 4 : 1.

Lépe do zápasu vstoupily Ervěnice, měly převahu, ale gólově se prosadily v šesté minutě Obrnice. Po standardní situaci domácích se k odraženému míči dostal rychlonohý Tůma a ukázal, proč je nejlepším střelcem soutěže (0:1). Ervěničtí měli několik dobrých příležitostí, ale Kubánek ani Hlaváček se v tutovkách neprosadili. Vyrovnávácí branka tak přišla až ve 39. minutě, když Kubánkovu zpětnou přihrávku zužitkoval Hlaváček (1:1).

Ve druhém poločase přišli chvíle střídajícího sedmnáctiletého Prolla, který sice nejdříve dvakrát ve svých příležitostech selhal, ale v 55. minutě naskočil na perfektní centr Haviara a hlavou koníčkem poslal domácí do vedení (2 :1). V 74. minutě Proll našel nezištně Kostourka a ten zvýšil do prázdné branky již na 3 : 1. Hosté se nevzdávali, utkání zdramatizoval v 80. minutě Plaček, když zužitkoval Pilařův průnik a snížil na jednobrankový rozdíl (3:2). Jenomže Ervěnice další komplikace již nepřipustily. Pět minut před koncem našel Ameti nabíhajícího Hlaváčka a ten střelou k tyči zvýšil opět na rozdíl dvou gólů (4:2). V poslední minutě základní hrací doby se opět předvedl Ameti, který prošel přes tři hráče a tvrdou střelou k tyči uzavřel stav zápasu na konečných 5 : 2.

VČSA Ervěnice - Sokol Obrnice 5 : 2 (1:1)

Góly: 39. Hlaváček, 55. Proll, 74. Kostourek, 85. Hlaváček, 90. Ameti - 6. Tůma, 72. Plaček.  ŽK:2/1. Diváci:120. Rozhodčí: Novotný.

TJ VČSA Ervěnice: Schwarz - Zajak, Hronek, Haviar, Mašl, Šroub (64. Kostourek), Hlaváček, Národa, Šantora (46. Proll), Král (80. Ameti), Kubánek.