Za domácí nemohli ještě nastoupit Haviar a Zajak, ale Ervěnice předvedly i tak výborný výkon, který byl navíc okořeněn brankami. V úvodu sice dvakrát zahrozili hosté, ale Schwarz byl na místě. První branka padla ve 25. minutě, kdy po přiťuknutí Krále vysekl nůžky Mirga a Bartoš v brance byl bezmocný. O tři minuty to bylo 2 : 0, když Jakub Národa dorazil vyraženou střelu Kubánka. Následně si Jakub Národa ve 36. minutě pustil centr z pravé strany na prsa a střelou k tyči zvýšil už na tříbrankový rozdíl. Účet prvního poločasu uzavřel Dušan Mirga, to centr Kubánka nasměroval počtvrté do sítě bezmocného Bartoše.

Ve druhém poločase přišlo nejdříve zaváhání ervěnické obrany a hosté následně po zákroku Schwarze kopali pokutový kop. Skvělý domácí brankář míč vyrazil a udržel čisté konto. I přes rozhodnutý stav se do konce zápasu valil na branku hostů útok za útokem, kterým Kryry stačily odolávat do 78. minuty. To po rohu Kubánka míč z první dopravil do sítě Jan Vaněk. Tečku za výborným výkonem udělal v 88. minutě Oskar Kubánek, kdy po samostatné akci upravil skóre na konečných 6 : 0.

Po prohře fotbalistů Dubí ve Strupčicích (3:2) se Ervěnice dostaly na druhé místo I. A třídy. Mají náskok jeden bod před týmem Obrnic a dva body před mužstvem Dubí.

Další mistrovský zápas odehrají ervěničtí v sobotu 5. dubna od 15:00 hodin na hřišti devátého Duchcova, který má na svém kontě o sedm bodů méně.

VČSA Ervěnice - Havran Kryry 6:0 (4:0)

Branky: Mirga 2, Vaněk, Kubánek, Národa, Král. ŽK 2:2 . ČK 0:1. Diváků:100. Rozhodčí: Frey - Holec, Husar.

VČSA Ervěnice: Schwarz - Mašl(45. Valčík), Hronek, Klier, Holub, Mirga (60. Šroub), Vaněk, Národa, Hlaváček (78. Ambroz), Kubánek, Král (70. Ameti).