Už po 15-ti vteřinách se před Schwarze dostal Papežík, ale domácí gólman byl úspěšnější a s nedůraznou střelou si poradil. V 6. minutě si zkušený stoper Ervěnic Čibenka musel při průniku Papežíka pomoci karetním faulem. Po precizně zahraném signálu se do šance dostal Vyskočil, ale jeho střela skončila na tyči ervěnické branky.

Domácí se k ohrožení branky Postoloprt dostali až ve 20. minutě, ale Ametiho skvěle vychytal Junek. Pak přišly chvíle Kouby, ale ve 20. minutě byl proti znovu gólman Schwarz a o dvě minuty později neměl postoloprtský střelec dobře seřízená mířidla a netrefil branku.

Ve 25. minutě se hosté dočkali poprvé. Kouba zatáhl míč po pravé straně a přesným přízemním centrem oslovil Papežíka, který se nemýlil (0:1). O tři minuty později rozjížděl další z útoků hostů stoper Zícha. Skvělým pasem za obranu domácích poslal do šance Poura a Postoloprty šly do dvoubrankového vedení (0:2). Plodnou pětiminutovku okořenil svou druhou brankou v zápase Papežík, kterému znovu asistoval Kouba (0:3).

Postoloprtští v této fázi zápasu  dominovali a předváděli pohledné akce na jeden až dva doteky. Další branku mohl přidat po krásné akci po ose M. Junek, Papežík, Zíbrt posledně jmenovaný, ale s jeho nedůraznou střelou neměl Schwarz větší problém.

Ve 40. minutě zneškodnil Junek střelu unikajícího Kostourka, který následnou dorážku poslal nad břevno postoloprtské branky. Naopak na druhé straně hřiště byl Schwarz krátký na střelu Zdeňka Kouby, který stál na konci další rychlé akce Junka a Vyskočila ze 43. minuty.

Ve druhém poločase hosté vzhledem k počasí a výsledku polevili. Více prostoru tak dostali ervěničtí hráči, ale z platonické převahy moc nevytěžili. V 66. minutě se navíc po třech minutách pobytu na hřišti prosadil střídající Ploc a domácí kapitulovali popáté (0:5).

Až v 81. minutě se dočkali i domácí hráči, konkrétně Glas, který využil chyby v obraně Postoloprt a přesnou střelou k tyči nedal Junkovi šanci (1:5).

Ervěnice – Postoloprty 1:5 (0:4)

Branky: Glas – Papežík 2, Pour, Z. Kouba, Ploc. Rozhodčí: Macek. ŽK: 2:3. Diváci: 90.

Ervěnice: Schwarz – Emmer, Čibenka, Hronek, Danovič, Mašl – Glas, Ameti, Kostourek (56. Král) – Vacula (62. Niš) – Haviar.

Postoloprty: P. Junek – Zíbrt, Zícha, Barton, Pechát – Vyskočil, Fridrich, M. Junek, Pour (46. Černohorský) – Z. Kouba (63. Ploc), Papežík (89. Baník).