Fotbalisté Baníku nemají v letošní sezoně problém se střílením gólů. V minulém kole hráli 3:3 v Podbořanech a při střelecké chuti byli i proti jiřetínské rezervě. Tu nakonec po divoké přestřelce porazili hokejovým výsledkem 5:3!


Od začátku zápasu se domácí na hřišti lépe orientovali a už v sedmé minutě otevřel brankový účet Farář. O pár minut později sice dokázal vyrovnat Dohnal, ovšem ihned poté vrátil vedení zpět na stranu Baníku Recman - 2:1.


Fotbalisté Březenecké si vytvářeli řadu šancí, ale vždy je zradila přesná koncovka. Farář, Špicar, ani Váňa tak své veliké šance nevyužili.
Na nudu si ovšem nemohl stěžovat ani domácí gólman Novotný, který také musel čelit několika střelám hostů.


Do druhého poločasu nastoupili domácí se snahou protrhnout střeleckou smůlu. Obrana Jiřetína byla pod neustálým tlakem, ale hráči Baníku se ne a ne prosadit.


Další góly měli na kopačkách Špicar s Farářem, ale veškeré naděje jim zmařil jiřetínský brankář nebo vychýlená muška.
Až v šedesáté minutě se domácí konečně dočkali, když se Farář konečně trefil. Útoky Baníku neustávaly, při příležitostech Špicara s Váňou ale stále platila obehraná písnička o nevyužívání šancí…


Otřepané pořekadlo „nedáš - dostaneš“ se tak opět ukázalo v plné své kráse, protože v sedmdesáté minutě se z trestného kopu napřáhl Sejval a rázem to bylo o gól - 3:2.


Odpověď domácích na sebe naštěstí nenechala dlouho čekat. Záložník Holub se nemohl koukat na nemohoucnost útočníků, vyrazil dopředu a skóroval - 4:2!


Špicar, který sám měl šancí snad na sedm gólů, poté trefil tyč a o chvíli později opět udeřili hosté, na 4:3 snižoval Palán. To běžela 88. minuta.


Smolař zápasu Špicar se ale nakonec přece jenom dočkal a jeho přesná hlavička v nastaveném čase definitivně zlomila snahy hostů o vyrovnání a pečtil na konečných 5:3.


Březenecká – Jiřetín B 5:3 (2:1)


Branky: 7. a 60. Farář, 20. Recman, 80. Holub, 90. Špicar - 17. Dohnal, 70. Sejval, 88. Palán. Rozhodčí: Krejcar, Hofmann, Moder. Žluté karty 3:2. Diváků: 60.


Březenecká: Novotný - Valášek, Recman, Kuhn, Nezbeda - Holub, J. Hříbal (60. D. Hříbal), Špicar, Váňa - Berthold, Farář. Trenéři: Vavřík, Váňa, Veselý.


V příštím zápase se fotbalisté Baníku Březenecká představí opět na svém trávníku a za soupeře budou mít vedoucí celek 1. B třídy, SK Havran Kryry. Hrát se bude v sobotu 10. října od 16 hodin.

Autor: Ludvík Kostrhun