Turnaje se zúčastnilo dvanáct týmů a pořadatelem turnaje byla Chomutovská liga malého fotbalu. Obhajovat loňské prvenství přišli hráči LoKo Chomutov, ale již základní skupiny ukázaly, že favoritů na prvenství bylo letos více.

Týmy byly rozlosovány do čtyř skupin po třech týmech, když z každé skupiny postupovaly dva týmy do dalších bojů, kde se již hrálo systémem play off.

Ve skupině A neuspěl jen o horší skóre Technoline, ve skupině B nováček turnaje Svit bar se ziskem jednoho bodu. Skupina C byla skupinou smrti, protože v ní řádilo Briso.cz, vyhrálo jí a tím vyřadilo prvoligový Esap. Ve skupině D vypadl Elmontis, ale jen po dvou těsných prohrách.

V prvním semifinále se střetly loňský vítěz LoKo a loni čtvrtý tým FI Okna a po pohledném zápase se obhájce probojoval do finále. Druhé semifinále přineslo neskutečný závěr zápasu, když se střetla Jablíčka a Briso.cz. Jablíčka již v zápase vedla 3:0, dvě minuty před koncem zápasu 3:1. Hráči Brisa odvolali brankáře, vytvořili velký tlak na svého soupeře a povedlo se jim vstřelit druhou a v poslední minutě zápasu i třetí vyrovnávací branku a šlo se na pokutové kopy. V těch měli pevnější nervy hráči Jablíček a postoupili jako nováček do finále.

Briso čekal pokutový rozstřel o třetí místo, v tom měli lepší mušku hráči FI Oken a obsadili třetí místo.

Jestliže v celém turnaji bylo hodně dramatických a pohledných zápasů, ten finálový byl opravdovým vyvrcholením turnaje. Od začátku bylo vidět, že ani jeden tým nechce prohrát, hrálo se ve velkém tempu a pohledný futsal. V prvním poločase si vytvořily šance oba týmy, více rozhodně LoKo, ale skončil bez branek. V druhém poločase se dostali Jablíčka už do tříbrankového vedení a vypadalo to, že je rozhodnuto. Jenže LoKo zvýšilo aktivitu a povedlo se mu snížit a poté i vstřelit kontaktní branku. V závěru hráči LoKo odvolali brankáře, vytvořili velký tlak, sevřeli soupeře před jeho brankou a dvacet vteřin před koncem zaslouženě vyrovnal Tichý.

O vítězi turnaje musel rozhodnout penaltový rozstřel a tak drama pokračovalo. Všichni střelci se trefovali, týmy měnily i brankáře, ale stále nebylo rozhodnuto. Až v deváté sérii trefil Dolejška z Jablíček břevno a LoKo Chomutov obhájilo loňské prvenství, Jablíčka obsadila jako nováček druhé místo.

LoKo si tím udrželo primát nejúspěšnějšího týmu Memoriálu, když jej vyhrálo již posedmé.

Výsledky zápasů play-off:

Čtvrtfinále:

LoKo - ABC 3:0 (2:0), branky Bašek, Heier, Vondráček;

FI Okna all blacks - VČSA Ervěnice 2:1 (1:1), branky Rajnyš, Belej - M. Mašl;

Briso.cz - FC-R. Bisti 2:1 (1:1); branky Bauer, Vácha - Aschenbrenner,

Inž. činnost Bouda - Jablíčka 1:3 (0:1), br. Šebek - Doksanský, Holub, Haviar

Semifinále:

LoKo - FI Okna all blacks 3:1 (2:1), branky Tichý, Bašek, Heier- Belej;

Briso.cz - Jablíčka 3:3 (1:3), 4:3 na pokutové kopy, branky Čihák, P. Nový, Vácha - Haviar, Doksanský, Hyneš

O třetí místo:

FI Okna all blacks - Briso.cz 5:4 na pokutové kopy (pouze rozstřel)

Finále:

LoKo - Jablíčka 3:3 (0:0), 9:8 na pokutové kopy, branky Kubánek 2, Tichý - Banovič, Dolejška, Haviar