V plánech před víkendem trenéři počítali s tím, že mladí futsalisté potřebují získat dva body k definitivě postupu. Po sobotním nečekaném vítězství Plzně nad Mělníkem v turnaji hraném v městě piva, bylo už před nedělními zápasy rozhodnuto o postupu juniorů Chomutova.

Mladíci ale nic neponechali náhodě a rozstříleli Slavii Praha 10:0. Trenér Sparty Petr Císař zářil spokojeností: „Kluci to zvládli úplně s přehledem, perfektně, nepodcenili to a odevzdali na place všechno." V závěru za rozhodnutého stavu si vyzkoušeli i hru bez brankáře, kterého nahradil hráč v poli. Tento tah vysvětlil Petr Císař slovy: „Předpokládám, že ve Final four to bude vyrovnanější. Kluci jsou fotbalisté, futsal nehrají. Některé věci nemají zažité, potřebovali jsme to vyzkoušet."

V utkání se střelecky dařilo kapitánovi týmu Ladislavu Nutilovi, který vsítil šest gólů. Zajímavostí je, že všechny dal až v druhém poločase. Po jedné brance připojili hráči Rédl, Tureček, Chmela a Hlaváček.

V druhém utkání týmů, které postoupili ze skupiny západ do Final four, se střetla Sparta s týmem Bohemians 1905. Hosté se za krátký čas ujali vedení 2:0, ale chomutovští zvýšili aktivitu a Nutilem a Rédlem srovnali na konečných 2:2. Trenér Sparty komentoval remízu s vítězem skupiny: „Jsme jediným týmem celé skupiny, které dokázalo sebrat body Bohemians. Jednou jsme je porazili a teď jsme s nimi remizovali."

Utkání bylo náročné nejen pro hráče, ale i pro rozhodčí. Ti totiž v konečném součtu udělili čtyři žluté a dvě červené karty, a to rovnoměrně na obě strany.

Final four proběhne v Otrokovicích systémem play-off v sobotu 16. února.

Výsledky Sparty Chomutov U-16:

Sparta Chomutov Slavia Praha 10:0 (4:0), branky Nutil 6, Rédl, Tureček, Chmela, Hlaváček

Sparta Chomutov Bohemians 1905 2:2 (1:2), brankyNutil, Redl

Soupiska Sparty Chomutov: Stanko, Nutil, Chabera, Tureček, Jícha, Hlaváček, Chmela, Dilejší, Kocur, Rolný, střídající brankář Zaťko