Chomutovští sehráli zatím dva přípravné zápasy, v Plzni s Viktorií prohráli 2 : 6, v domácím utkání se rozešli smírně s účastníkem stejné soutěže (ČFL) - Karlovými Vary 1 : 1. Během zimní přestávky je u FC na testech spousta nových hráčů. V utkání s Vary se na hřišti vystřídalo 16 fotbalistů, ze základního kádru z podzimu hráli jenom Aleš Pikl, Libor Tafat, Maroš Klimpl, Tomáš Česlák, Matěj Dolejška a v brance byl Radek Zaťko.

Ve středečním souboji s Varnsdorfem se neobjeví na hřišti zranění Jan Hyneš, Ladislav Doksanský, Eric Kwame, na testech ve Zlíně je Radek Szmek. „K těmto absencím přibyli ještě nemocní Drbohlav a Nový, takže budeme mít k dispozici užší kádr," upřesnil před utkáním trenér Robert Vágner. Testovaní hráči zatím ale trenéra FC nepřesvědčili: „Z nových hráčů mě nezaujal nikdo, spíše mě naštvali. Myslím, že tímto způsobem se nebojuje o místo v sestavě. Jak jsem je viděl v zápasech, spíše bychom potřebovali na některých postech doplnit."

Varnsdorf má za sebou už čtyři přípravné zápasy a dosáhl výborných výsledků. Ze dvou zápasů v Příbrami Varnsdorf jednou remizoval a jednou prohrál (2:2, 2:3), v domácím utkání smetl Karlovy Vary (5:1) a v poslední přípravě vyhrál na hřišti silného Jablonce 3 : 2. Sílu týmu FK Varnsdorf si uvědomuje i Robert Vágner: „Do první půle nastoupíme s tím nejlepším, co máme k dispozici. Varnsdorf má velmi kvalitní tým , prostřídáme pak asi do druhého poločasu," plánoval před středečním utkáním trenér chomutovských fotbalistů.