Fotbalisté FC Chomutov sice skončili v České fotbalové lize až na pátém místě, jenže postup do druhé ligy odmítl jak první Kolín, tak po něm další čtyři týmy - Jirny, Chrudim, Králův Dvůr. A nabídka najednou ležela na stole Chomutovu.

Podle místopředsedy FAČR Romana Berbra Chomutov do poslední chvíle váhal. „Jednou nahoru chtěli, pak zase ne. Večer zase byli pro postup a nakonec před půlnocí druhou ligu odmítli,“ citoval ho deník Sport.

Sekretář klubu Radek Zaťko Chomutovskému deníku váhání vysvětlil. „Museli jsme nejdřív souhlasit, abychom dostali propozice ke druhé lize. Z nich jsme teprve zjistili, co by to pro nás znamenalo,“ popisuje chvíle naděje. „To víte, že bychom druhou ligu hrát chtěli, Chomutovu by slušela.“

Jenže? Jenže peníze! „Potřebovali bychom kvalitní hráče, kteří nestojí zrovna malé peníze. Za zápasy bychom cestovali dál, což jsou další náklady. Náš rozpočet by musel být možná dvakrát tak větší a museli jsme se rozhodnout během jediného dne,“ dodává Zaťko.

Pro fotbalové funkcionáře by to znamenalo sehnat během pár hodin několik milionů korun. Rozpočet klubu i s mládeží se totiž pohybuje mezi osmi až deseti miliony. Ne že by se nepokoušeli… „Samozřejmě že jsme obvolávali a zkoušeli, ale ten termín byl šibeniční,“ lituje sekretář, který je zároveň brankářskou jedničkou týmu.“ Kdybychom na to měli týden, čtrnáct dní, o něčem by se dalo jednat. Ale tohle nás zaskočilo. Škoda, ale musíme žít v realitě.“

Co kdyby podobně nečekaná příležitost přišla po následující sezoně? „Asi bychom byli připravenější, trochu nás to poučilo. Na druhou stranu tenhle vývoj byl přeci jen trochu ojedinělý,“ naráží Zaťko na to, že postoupit mohl až pátý tým v tabulce.