Ve 12. kole divize B hostil Tatran Rakovník tým FC Chomutov. Obě mužstva hnala od začátku zápasu dopředu potřeba bodovat. Domácí jsou v sestupových vodách a hosté si chtějí užívat klidu středu tabulky. Hosté v utkání dvakrát vedli, ale ani jednou vedení neudrželi. Nakonec zápas skončil 2:2 a o druhém bodu pro Chomutov rozhodly pokutové kopy.

Hosté dokázali vyhrát první poločas 1:0. Zaskočili domácí už ve čtvrté minutě, když hostující Anid Hajro dostal ideálně míč do běhu a po pravé straně pronikl na dostřel domácí branky a poprvé překonal domácího gólmana. Pozorná obrana hostů si v čele s gólmanem Radkem Zaťkem do konce prvního poločasu dokázala s protiútoky domácích poradit a zvládla i několik standardních situací.

Ani druhý poločas nezačali hráči Chomutova špatně. Jenže své šance nevyužili, a tak v 60. minutě srovnal stav utkání Adam Vrána. Chomutov však na vyrovnávací branku našel rychlou odpověď. Už za dvě minuty srovnal Martin Boček. Domácí však bojovali dál a tři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal druhou brankou v utkání Adam Vrána. O vítězi tak nakonec rozhodovaly penalty. V těch hosté zvítězili 4:2.

Fotbalisté FC Chomutova jsou v tabulce se ziskem 19. bodů na 10. místě. Další zápas hraje Chomutov doma. V sobotu 5. listopadu přivítá na Zadních Vinohradech od 10.15 hodin nováčka soutěže tým FK Ostrá.

TJ Tatram Rakovník - FC Chomutov 2:2 (0:1) PK 2:4

Branky: 60, 87. Vrána - 4. Hajro, 62. Boček
Rozhodčí: Cupl Simbartl, Cihlář, ŽK: 4/3, Diváci: 100

FC Chomutov: Zaťko - Vild, Vrána, Hynek (44. Verner), Výborný (52. Borsuc), Dolák, Stuchl, Kučera, Omovie (62. Rossman), Hradecký, Bredler, Kut

L. Kostrhun