„Musíme vyhrát! Pokud vyhrajeme, tak budeme žít! Ale pokud ne, téměř jistě sestoupíme do divize," nabádal chomutovské hráče k aktivitě ještě před zápasem trenér Robert Vágner.

A domácí vstoupili do zápasu aktivně a agresivně, už v 5. minutě se dostal do první příležitosti Eugene Salami, teplický útočník, který se objevil v dresu FC Chomutov. Postupně se hra ale vyrovnala, hosté hrozili z rychlých protiútoků a další příležitosti domácích nepřicházely.

Inkasovaný gól Chomutova.Až přišla 21. minuta, ve které Milan Grubiša fauloval v pokutovém území u brankové čáry unikajícího Antonína Hrdinu a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Míč si postavil zkušený Jan Fíček, a i když Radek Zaťko směr vystihl, na míč nedosáhl (0:1).

Chomutovské pak jako již několikrát zachránil Aleš Pikl. O šest minut později se poprvé ocitl nikým neatakován před pokutovém územím a nádhernou ranou ze dvaceti metrů vymetl horní růžek hostující branky (1:1).

„Dali jsme krásný první gól, který Aleš trefil nádherně. Má výbornou střelu," kvitoval vyrovnání trenér FC.

A ještě do poločasu se domácí mohli dostat do vedení. Nejdříve spálil velkou příležitost Salami, který se ocitl osamocen před hostující brankou, ale trefil brankáře Michňu jenom do nohou. A v poslední minutě prvního poločasu hlavičkoval z pěti metrů Petr Bohata, ale Michňa opět výborně zasáhl.

„Chceme hrát po stranách, ale v prvním poločase byly naše centry špatné. Jediný pořádný centr byl na Bočka, který to dával na Bohatu a ten byl sám před bránou," nebyl úplně spokojen se hrou svých svěřenců Robert Vágner.

Vyrovnávací branka Aleše Pikla.Ve druhém poločase to již bylo něco jiného. Jenom Eugene Salami měl od 50. minuty čtyři stoprocentní příležitosti. Ale míč dostat do sítě nedokázal, ani když byl sám před hostujícím brankářem. A když se v 68. minutě dostal i s míčem za záda brankáře před prázdnou branku, balon mu na poslední chvíli ukopl hostující obránce na rohový kop.

„To byly velké šance! Od hráče, který přijde z Teplic, čekám, že je promění. Když je sám před bránou, měl by dát gól. Aspoň trefil dvě tyčky a odrazilo se to k Bocellimu (Martin Boček, pozn. red.). A ten to dal do prázdné brány," popsal rozdílovou branku utkání Robert Vágner.

V 74. minutě se totiž do další velké příležitosti dostal opět teplický útočník. Chomutov postupoval v přečíslení, Eugene Salami se rozhodl pro střelu, která ale orazítkovala obě tyče hostující branky. Balon se odrazil k volnému Bočkovi, který ho už bez potíží vrátil do prázdné (2:1).

Vedení FC pojistil o sedm minut později opět Martin Boček. Aleš Pikl našel v šestnáctce Jana Hyneše, který hlavou posunul na chomutovského útočníka a ten nekompromisní ranou zvýšil na 3:1.

„Věřil jsem, že ve druhém poločasu gól dáme. Jen ve druhé půli jsme měli čtyři, pět stoprocentních šancí. Aspoň dvě jsme proměnili a vyhráli 3:1. Ale zápas mohl být rozhodnutý daleko dříve.Na druhou stranu, za stavu 3:1 Ráďa (Radek Zaťko, pozn. red.) chytil gól. Kdyby snížili, mohlo to být všelijaké," připomenul trenér FC ještě příležitost Meteoru čtyři minuty před koncem, ve které Radek Zaťko vyrazil jedovatou střelu mířící k tyči a udržel dvoubrankový náskok.

FC Chomutov – FK Meteor Praha 3:1 (1:1)

Branky: 28. Pikl, 74. Boček, 81. Boček – 22. Fíček (PK). ŽK: 65. Kubík, 78. Česlák – 88. Suk. Diváci: 213. Rozhodčí: Rejžek – Průcha, Kouba.

FC Chomutov: Zaťko – Strada, Hyneš, Kubík, Grubiša – Bohata – Jindráček, Pikl (89. Kravar), Česlák – Salami (82. Awuku), Boček.

FK Meteor Praha VIII: Michňa – Moudrý, Kdolský, Frantl, Kropík, Hrdina (37. Suk), Fíček (59. Křtěn (84. Studnička)), Minárčik, Klavík, Vobořil (79. Janda), Hanek.