FC Chomutov – FK Ostrov 4:0 (0:0)

Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Zatím, co v tom prvním byli nebezpečnější hosté, v tom druhém už na hřišti zcela jasně dominovali domácí hráči. Po bezbrankovém prvním poločase Chomutov zápas rozhodl ve druhé půli čtyřmi góly během dvanácti minut.

ŠANCE HOSTŮ
První poločas nebyl ze strany domácích žádná hitparáda. naopak, hosté hráli s chutí a zle domácím zatápěli. Největší problém měli domácí s rychlím pohybem soupeře a důrazem. Naštěstí ani jednu gólovou šanci nedokázali hosté v prvním poločase využít. Se stejným důrazem vstoupil Ostrov i do druhého poločasu. Přibližně po čtvrt hodině hry poslal do šance Martin Boček kapitána Patrika Gedeona. jeho průnik zastavili hosté jen za cenu faulu. Sám Gedeon po odpískání rychle rozehrál a poslal míč za záda hostujícího gólmana. Tím spustil lavinu útoků Chomutova. Během následujících dvanácti minut dali domácí další tři góly. Autorem druhé byl Lukáš Svoboda. Po něm se trefil ještě dvakrát Martin Boček.

ROZDÍLNÉ POLOČASY
„Začátek zápasu nám utekl. Soupeř byl rychlý a důrazný. vytvořil si tři vyložené šance a kdyby je dal, bylo by po zápase. Přežili jsme to a i jejich důrazný vstup do druhého poločasu. Když se nám povedlo dát první a krátce na to i druhý gól, tak jsme je zlomili. Potom už jsme je přehrávali jak herně, tak i kondičně,“ okomentoval utkání domácí kapitán Patrik Gedeon.S výkonem však úplně spokojený nebyl. „V tom prvním poločase to byla z naší strany docela hrůza, ale za výkon ve druhém poločase zasloužená výhra,“ dodal Gedeon. Další soupeř Chomutova bude podstatně kvalitnější. Do Chomutova přijede druholigový tým Ústí nad Labem. 

TRENÉR HOSTŮ
Trenér FK Ostrov po utkání přiznal, že jeho tým přece jen nemá tu kvalitu co Chomutov. „První poločas jsme odehráli dobře, pak jsme pár hráčů vystřídali a bylo to znát. Zkoušíme nové hráče a to samozřejmě zápas poznamenalo. Jsme ale pořád v přípravě, takže není důvod propadat panice. Bylo znát, že jsme inkasovali během dvanácti minut čtyři góly. To hlavně mladší hráči psychicky neunesli,“ okomentoval zápas trenér hostů Ivan Filip.

ROZDÍL V KVALITĚ
Zápas také zhodnotil sekretář FC Chomutov Radek Zaťko. „Na hostech bylo vidět, že si chtějí zahrát. V prvním poločase byli lepší, ale ve druhém postupem času ztráceli výkon. Na hře bylo přece jen vidět, že je to tým z nižší soutěže. Naši hráči je začali přehrávat a v podstatě je pak už k ničemu nepustili. Pro nás je určitě dobré, že jsme po dvou zápasech zase zvítězili a dali pár gólů,“ řekl Chomutovskému deníku Zaťko. Řeč přišla také na hráče, kteří jsou v Chomutově na zkoušku. „Nějakou představu už o nich máme. V průběhu čtrnácti dnů se rozhodneme, co dál.“ 

DALŠÍ SOUPEŘ JE ÚSTÍ
„Docela se na ten zápas těšíme. Soupěř nám bude vyhovovat, protože se budeme většinu zápasu bránit. Když ale podáme poctivý výkon a zkusíme to odvážně i dopředu, tak nedáme soupeři kůži lacino. Pro nás to bude fotbalový svátek. Bude záležet v jaké sestavě nastoupíme. Hraje se v pátek od 18:00 hodin, takže o to to bude složitější,“ uzavřel Gedeon.  

Branky: Gedeon, Tomáš Svoboda, Boček 2.
Sestava FC Chomutov: Kulhánek – Chaloupka, Kubík, Kunart, Hána, Gedeon, Klimeš, Rohla, Čížkovský, Boček, Hajro (T. Svoboda).