Branka která padla ve 22. minutě rozpoutala řadu emocí a poznamenala průběh celého zápasu. Hosté se cítili poškozeni díky tomu, že asistentka rozhodčího Olga Zadinová nezvedla praporek a nesignalizovala, že míč už byl v zámezí. Bohužel ani hráč který vrátil míč do hry nepřiznal, že míč už byl metr mimo hrací plochu.

Nevyužité šance

Lepší vstup do utkání měli domácí, kteří si vybojovali dvakrát standardní situaci, ale nedokázali jich využít. Největší šanci k dosažení gólu tak měl chomutovský Jan Kopta, ale míč mu nesedl a branka z toho nebyla. Domácí si opět vytvořili dvě standardní situace, ale ani jeden rohový kop ke změně skóre nevedl. V 18. minutě musel předvést své umění brankář Chomutova Radek Zaťko. Po střele domácích se musel hodně natahovat, aby míč vytlačil na roh. Bez šance ale nebyli ani hosté, kteří se nenechali zatlačit do defenzívy a kontrovali protiútokem. Akci zakončil pěknou střelou Petr Novotný, ale míč proletěl těsně nad brankou domácího brankáře Jana Klímy.

22. minuta rozhodla

Ve 22. minutě přišel rozhodující okamžik utkání. Domácí útočili, míč se dostal u pravé tyče do autu ale rozběhnutý útočník Českého Brodu přesto ještě míč odcentroval na spoluhráče, který poslal míč z bezprostřední blízkosti do sítě chomutovského gólmana Zaťka. Bohužel, ani hlavní rozhodčí, ani pomezní vůbec nestačili na tuto situaci reagovat. Dlouhé minuty se pak nebyli schopni dohodnout, zda branka byla regulérní. Následovaly dohady s hráči i funkcionáři na lavičce a tato událost silně poznamenala další průběh utkání. Poté co hlavní rozhodčí Zbyněk Novotný branku uznal, zápas pokračoval. Hra byla až do konce prvního poločasu vyrovnaná a další branka nepadla. Oba týmy tak odešly do kabin za stavu 1:0.

Nový a Dolejška nedali

V druhém poločase měl dvě šance Petr Nový, ale dvakrát mířil těsně vedle branky. Také domácí dvakrát zahrozili ale obrana hostů byl vždy na místě. V 73. minutě měl velmi blízko k vyrovnání Matěj Dolejška, ale brankáře Klímu nepřekonal. Přes veškerou snahu hráči Chomutova vyrovnat nedokázali a všechny tři body zůstaly Brodu.

SK Český Brod – FC Chomutov 1:0 (1:0)

Branky: 22. Fikejz, ŽK: Marek, Šmejkal, Lukeš – Kubík, Hyneš, Zahradník, Dolejška
Rozhodčí: Novotný – Šob, Zadinová, Fanoušků: 150
FC Chomutov: Zaťko – Grubiša (76. Chaloupka), Hyneš, Kubík, Dramé – Doksanský, Zahradník – Awuku (67. Janošík), Nový, Dolejška – Kopta (72. Polcar)
SK Český Brod: Klíma – Zdeňka, Marek, Šmejkal (88. Brož), Walter, Hrdlička, Klesa (46. Carda), Stejskal, Lukeš (64. Makovský), Medek, Fikejz (83. Jarušek)