SK Ervěnice-Jirkov – AFK LoKo Chomutov 5:1 (2:0)

Domácí vstoupili do zápasu rozvážně. Hosté ale také aktivitou příliš nehýřili. Tu a tam se zjevil náznak šance, ale dlouho z toho nic nebylo. Ve 37. minutě hosté faulovali uvnitř vápna a následnou penaltu proměnil Jan Král. Když krátce před odchodem do šaten přidal Jan Král druhou branku Ervěnic, zdálo se, být rozhodnuto. Jenže hosté po pár minutách druhého poločasu snížili na 2:1. Chvilku trvalo, než se domácí zase dostali do hry, ale pak už si vítězství nenechali ujít.

Dvořák domácí uklidnil

V 63. minutě dal Samuel Dvořák uklidňující třetí gól domácích a ti poté zcela ovládli hru. V závěrečných dvaceti minutách neměl zápas daleko k exhibici. V 76 minutě zvýšil na 4:1 Petr Trojan a velikonoční nadílku domácích uzavřel v 79 minutě David Macko. Hosté se v závěru snažili už jen zápas dohrát. To domácí si ho naopak užívali. Hýřili aktivitou a do útoku se často zapojovali i krajní obránci. Obzvlášť Jakub Šlachta dělal v roli pravého beka hostující obraně velké problémy. Více gólů už ale nepadlo a tak rozhodčí v 90. minutě zápas ukončil.

11 gólů ve dvou zápasech

„Velká spokojenost, druhý zápas a pěkně nám to tam padá. V Kryrech 6:0 a dnes 5:1,“ okomentoval výhru za domácí lavičku člen výboru Lukáš Šístek. Dodal ještě, že byl problém se stopery, ale nakonec se vše podařilo vyřešit.

Branky: 36. Jan Král pk, 43. Jakub Štefl, 63. Samuel Dvořák, 76. Petr Trojan, 78. David Macko – 51. Daniel Šmok. Rozhodčí: Martin Matas, Miroslav Kimpl, Milan Karrmann, ŽK: 2/1, Diváci: 50

SK Ervěnice-Jirkov: Zajíc Miloslav – Šlachta Jakub, Dvořák Samuel, Campr Milan, Král Jan, Národa Jakub (72. Niš Ladislav), Ambrož Roman, Macko David, Mašl Michal (66. Pěnkava David), Trávníček Libor, Šefler Jakub (53.Trojan Petr).

AFK LoKo Chomutov: Kubík Radek – Hvozda Martin, Pazderka Petr (56. Fibrich Jakub), Drbohlav Matěj (46. Káš Milan), Žďánský Marek, Šmok Daniel (66. Sochor Jan), Šimon Ladislav, Vintrlík Lukáš (46 Šimáček Pavel), Tichý Pavel (80. Myšák Martin), Novotný Jaroslav, Štol Daniel.