TJ Sokol Březno – SK Ervěnice-Jirkov 2:5 (1:2)

V prvním poločase Ervěnice promarnili nespočet gólových šancí. Jasně domácí tým přehrávali a vypadalo to na jednoznačné vítězství hostů. Jenže problém Ervěnic byl ve využívání vytvořených šancí. První gól hostů přišel velice rychle. Už v sedmé minutě se o něj postaral David Macko. Druhý gól přidal po čtvrthodině Aleksandr Mostovoj. Pak se ale mašina na góly zasekla a domácí dali kontaktní gól. Jeho autorem byl deset minut před koncem prvního poločasu Vít Rajniš. Do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Gólové hody

Když se oba týmy vrátily na trávník, hosté hráli jako vyměnění. Přenechali iniciativu domácím. Scházel jim pohyb a jen díky špatnému zakončení nedokázali domácí vyrovnat. S přibývajícím časem se však hosté vrátili k aktivní hře. Zlepšili pohyb a kombinaci a pokračovali ve střílení gólů. V 65. minutě zvýšil na 3:1 David Macko, po šesti minutách přidal čtvrtý gól Samuel Dvořáka. Pak se opět dostali ke slovu domácí. Vít Rajniš korigoval svým druhým gólem v utkání na 2:4. Závěr už ale opět patřil Ervěnicím. Jen díky tomu, že několik šancí zahodili, skončil zápas 2:5. Poslední gól zápasu tak dával v 82. minutě Jan Král.

Josef Jebavý

 „To je těžké hodnotit,“ bránil se komentáři domácí trenér Josef Jebavý. Poukazoval přitom na nedostatečnou rozehranost svého týmu. „Splnili jsme normu, dostali jsme pět gólů,“ řekl již s úsměvem trenér. „Je to o kvalitě, nedáváme branky, neumíme využít své šance a děláme chyby. Hrajeme, na co máme, a já čekám, že se to zlepší,“ uzavřel Jebavý.   

Branky: 36. 75. Vít Rajniš – 7. 65. David Macko, 25. Aleksandr Mostovoj, 71. Samuel Dvořák, 78 Jan Král. Rozhodčí: Čáka Jindřich, Fencl Jakub, Dočekal Pavel. ŽK: 1/1. Diváci: 60.

TJ Sokol Březno: Lux – Svoboda, Rezek, Hlavatý, Rajnyš, Kočan (62. Kejzlar), Rezek, Holub (62. Kaško), Rezek, Král (82. Mataj), Kostourek.

SK Ervěnice-Jirkov: Zajíc – Šlachta (70. Šefler), Dvořák, Campr, Král, Národa, Ambrož, Macko (82. Niš), Mašl), Trávníček, Mostovoj (74. Horáček).

 

Tabulka I. A třídy skupina B

1   SK Viktorie Ledvice         35          
2 TJ Tatran Podbořany      34          
3 FK Dobroměřice              33          
4 TJ Sokol Domoušice       28          
5   1.FC Spořice                   26          
6 FK Vroutek                     24          
7 SK Ervěnice-Jirkov          24          
8 TJ Sokol Údlice               23          
9 FK Postoloprty                 21          
10 SK HAVRAN Kryry           18          
11 FK Klášterec n.O.             15          
12 TJ Sokol Březno              13          
13 TJ Kopisty                      13
14 AFK LoKo Chomutov      11