Mladší žáci FC Chomutov odehráli velice úspěšně mezinárodní fotbalový turnaj Prague Strahov Cup 2017, který se hrál systémem základních skupin a finálové skupiny. Mladíci nejdříve excelovali v bojích základní skupiny, ve které porazili postupně Youth Soccer (USA) 2:0, KKS Kalisz (Polsko) 4:0, 1. SV Anzbach (Rakousko) 8:0, Köpernicker SC (Německo) 2:0 a vyhráli ji se skóre 16:0.

Ve finálové skupině se v prvním utkání utkali s německým týmem SC Lüdenscheid a prohráli 1:2. Smolně brankou, kterou dostali dvě minuty před koncem. Tento gól se ukázal jako rozdílový a stál chlapce postup do finále. V dalším utkání vydřeli vítězství nad rakouským týmem Slovan Wien 1:0 a v boji o bronz je čekali techničtí Italové. Výkon mladších žáků FC Chomutov byl ale opět skvělý, FC Appiano porazili 4:0 a zaslouženě si odvezli bronzové medaile.

"Turnaj byl psychicky a fyzicky velmi náročný. Ale dokázali jsme si, že dokážeme porážet i kvalitní zahraniční týmy. Hlavně mě zaujali Italové svojí skvělou technikou a vybaveností. Kluky musím pochválit a složit jim poklonu, protože turnaj odjezdili a odmakali na 110 procent. Ukázal se náš týmový duch, když jsme se po smolně prohraném zápase semkli jako nikdy dříve a vyhráli rozhodující zápasy o umístění. Jenom je škoda, že ve sparťanském areálu TCM Strahov, kde je 11 travnatých ploch, se hrálo za ve 35 stupních na umělém povrchu s prodlevami 140 minut mezi utkáními," zhodnotil turnaj trenér FC Chomutov Martin Špicar.