V třinácti hráčích si na prvního nepřišli! Fotbalisté FC Chomutov, kteří měli na střídačce pouze druhého gólmana Michala Hůlu a záložníka Patrika Gedeona, prohráli na hřišti lídra divize B Polabanu Nymburk 0:3 a dál se propadají tabulkou. Jsou třináctí, v příštím kole přivítají v sobotu 8. dubna od 10.15 hodin na stadionu na Zadních Vinohradech šestý Meteor Praha.

První branku inkasovali Chomutovští již ve 13. minutě, když Martin Škarecký prostřelil klubko hráčů a Radek Zaťko kvůli omezenému výhledu nestačil na střelu k tyči zareagovat. Do poločasu pak vstřelili domácí ještě druhou branku, kterou vsítil v 36. minutě Jiří Kabyl.

„První půle byla z naší strany hodně dobrá. Měli jsme šance a dali jsme góly, hosty jsme k ničemu nepustili. Ve druhé půli soupeř ztratil zábrany a už to takové nebylo,“ zhodnotil zápas trenér Nymburku Kabyl.

Šance ke gólu nevedly

Ve druhém poločase se dostali do hry i Chomutovští. Vytvářeli si šance, ale gól se jim nepodařilo vstřelit. V jedné z příležitostí překonali i brankáře Sovu, ale domácí obránce vykopl míč z brankové čáry. V závěru v čase největšího tlaku Chomutova při ojedinělém protiútoku vstřelil třetí branku Lukáš Nepovím a definitivně pohřbil naděje Chomutovských na bodový zisk.

Polaban Nymburk – FC Chomutov 3:0 (2:0)

Branky: 13. Škarecký, 36. Kabyl, 84. Nepovím
Rozhodčí: R. Svoboda. ŽK: 1:2. Diváci: 230

FC Chomutov: Zaťko – Tokar, Kunart, V. Kubík, Chaloupka, L. Svoboda, Klimeš, Dolejška, Grubiša, Rohla, Boček