Jiří Černý, trenér fotbalistů FC Chomutov, splnil svoji základní misi. Zachránit tým v divizi. Povedlo se mu to již v předposledním kole po vítězství po vítězství nad Novým Borem 3:0. Hráči i realizační tým tak můžou jet do Kladna na poslední kolo skupiny B v klidu. Přinášíme rozhovor s trenérem chomutovských fotbalistů.

V zápase s Novým Borem jste se kolo před koncem zachránili. Spokojenost s výsledkem určitě panuje. Co hra?
S výsledkem jsem určitě spokojen. První půle byla dobrá, ale ve druhé polovině zásluhou fyzické kondice, kterou nemáme, nedáme šance. Mančaft nemá kondici, nemá natrénováno. Ani kvalita hry zatím není až tak výborná. Když se to postupně srovná, tak na podzim by to mělo být dobrý.

Co rozhodlo poslední domácí zápas?
Rozhodl první poločas a naše produktivita. Pak to soupeř ve druhém poločase otevřel a my jsme chodili do brejků. Ale jak David Zahradník, tak Martin Boček i Tomáš Janošík váhali se zakončením a soupeř jim to ukopl. Jinak by byl větší rozdíl ve skóre.

Hosté předváděli sympatický výkon. Taky se dostávali do příležitostí…
Bylo to tím, že jsme hráli jeden na jednoho a z toho vyplývaly jejich šance. Kdyby to bylo zajištěné, jeden jde do souboje a ten druhý balon sebere.

Před koncem střídal brankář Michal Hůla jedničku Radka Zaťka. Bylo to taktického rázu nebo poděkování druhému brankáři?
Bylo to, aby si zachytal. I poslední zápas bych ho chtěl nechat chytat. Je to poctivý kluk, i když má školu a chodí na praxi. Další kluci chodí do práce, takže je to o tom, kdo na trénink přijde. Ale teď, poslední dva tréninky před Borem, nás bylo dvanáct. Pak už něco můžeme dělat.

Na druhou stranu Tomáš Janošík si koledoval po žluté kartě o další. V čem to bylo?
Koledoval si o červenou. Je to o tom, že když člověk netrénuje, chce něco dokázat a nedaří se mu to, tak je vzteklý. Přitom je to kluk, který je rychlostně vybavený. Říkám mu, udělej si dlouhou kličku, utečeš mu. On ne, stále na balonu, kličku chce dělat na místě. Ale některé věci dokáže tou rychlostí prodat. Uteče, a pak několik balonů z jeho strany tam jde. Z toho jsou potom šance.

Rozhodnout jste mohli už týden před sobotním utkáním, kdy jste hráli na Sokole Hostouň…

Myslel jsem, že rozhodneme už minulý týden, ale na Sokole Hostouň jsme nastoupili pouze v jedenácti hráčích.

Dokonce druhý brankář Michal Hůla nastoupil v útoku…
Museli jsme improvizovat. Na střídačce jsem byl pouze já, masér a řidič. Škoda, myslím, že ten mančaft by byl k poražení.