Brankostroj začal už v druhé minutě Libor Tafat, který zblízka uklidil míč k tyči po přihrávce Aleše Pikla. A o patnáct minut bylo ještě radostněji: Česlák přetáhl svůj centr na zadní tyč na úplně osamoceného Pikla a jeho volej placírkou splňoval ty nejpřísnější fotbalové parametry. Do konce prvního poločasu přidal ještě další branku kapitán domácích Aleš Pikl. Trestňák zahrál dokonale a brankář hostů Vršecký se marně natahoval po míči.

A chomutovským to ještě nestačilo. Z kabiny po přestávce přišli pořádně nabuzení a hned po třech minutách zvýšil už na čtyřbrankový rozdíl opět Libor Tafat. Gól to byl nádherný, když se chomutovský útočník trefil z dálky. Kromě branek pak ještě chomutovský Szmek trefil v 78. minutě tyč písecké branky.

Utkání mělo jednoznačný průběh, hosté svoje příležitosti nedotáhli do konce, naopak domácí měli ještě další příležitosti na vstřelení branek. Brankář Zaťko si připsal čtvrtou nulu v řadě a potvrdil svůj vysoký standart.

V příštím kole hrají chomutovští už ve středu na Strahově s rezervou pražské Sparty, utkání se hraje v 17:00 hodin. Sparta je v popředí tabulky ČFL, před koncem 21. kola byla na pátém místě.

Ohlasy trenérů:

Robert Vágner (Chomutov):Po dlouhé době jsem spokojen, jak s obranou, tak s útočnou činností. Určitě rozhodly ty góly na začátku, ať už v prvním či v druhém poločase. Dneska tedy nemám hráčům co vytknout.

Alexandr Fečo (Písek): Dnešek byl úplně katastrofální, v první minutě jsme si dali skoro vlastní gól a v šestnácté minutě, po druhém gólu, bylo po zápase. Soupeř byl opravdu lepší a tento výsledek je, vzhledem k našemu strašnému výkonu, ještě milosrdný.

FC CHOMUTOV - FC PÍSEK 4 : 0 (3 : 0)

Branky: 2. Tafat, 17. Pikl, 43. Pikl, 48. Tafat; ŽK: 22. Holub (Pis), diváků 324; rozhodčí Schroter - Langer, Šecová

FC Chomutov: Zaťko - Jelen, Hyneš, Klimpl, Leibl (57' Klimeš) - Česlák, Adjei, Pikl (68' Vait), Dolejška - Szmek, Tafat (74' Doksanský)

FC Písek: Vršecký - Held (46' Sajtl), Pivoňka, Holub, Šlehofer - Mašát, Kalivoda, Šimonovský (46' Chytrý), Malý, Hanuš - Zušťák (63' Zahrádka)