Začátek utkání sice zahájili lépe domácí, již ve čtvrté minutě se ale trefili hosté. Soupeř unikl po levé straně a nacentroval na nabíhajícího Krejčího, který nepříliš razantní střelou poslal státně míč do sítě Zaťka. To byl signál pro domácí bojovat o vyrovnání.

Tlak si Chomutov vytvořil a vybojoval několik rohových kopů, střelba se domácím ale nedařila.Zoufalý nápor na branku v prvním poločase byl marný.
Druhý poločas si chomutovští borci vzali k srdci slova trenéra Pavlova a zahájili akce s plným nasazením.

To předvedl Martin Sigmund, který dostal přihrávku na polovině hřiště a prošel mezi třemi hráčemi až do malého pokutového území, odkud propálil brankáře hostů – 1:1. Bylo vyrovnáno a domácí se pustili o boje o tři body.

V 50. minutě dostal přihrávku do běhu Tomáš Smola, před pokutovým územím ho ale sundal obránce Busta, který po druhé žluté musel předčasně do sprch. Po rozehrání trestného kopu se dostal k míči sám postižený a poslal Chomutov do vedení – 2:1. Ani to nebylo ale ze strany domácích vše.

V 56. minutě si domácí podávali přesné přihrávky až míč doputoval na nabíhajícího Strouhala , který přízemní střelou překonal obranu hostů potřetí. V dalším zbytku utkání již nikdo ani přes množství šancí neskóroval.


FC Chomutov – FC Písek 3:1 (0:1)
Brnky: Sigmund, T. Smola, Strouhal – Krejčí. Rozhodčí: Slavíček. ČK: 0:1. ŽK: 1:2. Diváci: 150.